Polska

5 Najlepszych Klubów w Zielonej Górze

Zielona Góra nie jest najbardziej turystycznym miastem, jakie można sobie wyobrazić, jednak nie zmienia to faktu, że i tutaj życie towarzyskie musi się kręcić. Wyjście na drinka czy do klubu wcale nie jest niczym dziwnym, a jest zupełną normalnością. Okazuje się, że stolica województwa lubuskiego ma wiele do zaoferowania gościom czy mieszkańcom, którzy chcą spędzić czas w dobrej atmosferze w klubie. Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej o najlepszych dyskotekach w Zielonej Górze, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu dostępnego poniżej.

Klub Kawon

Pierwszym miejscem, o którym powiemy więcej jest Klub Kawon. Możecie go znaleźć przy ul. Zamkowej. Co go wyróżnia? Zacznijmy od tego, że nie jest to taka typowa dyskoteka, która będzie podobna choćby do Energy 2000. To raczej lokal, w którym możecie pójść na koncert, na kurs taneczny czy też kameralne spotkania z artystami, chociażby w formie prelekcji. Nie zmienia to jednak faktu, że imprezy taneczne również się tam odbywają. Zdarza się nawet, że pojawiają się duże gwiazdy polskiej sceny, jak chociażby Kult.

Powiedzielibyśmy, że Klub Kawon jest miejscem bardziej artystycznym, bo nie brak tutaj również występów kabaretowych. W dodatku jest tutaj bardzo atrakcyjne menu, gdzie można spróbować przepysznych dań w odpowiedniej cenie. Jest to więc to zatem lokal, gdzie można dobrze zjeść, potańczyć, a i również nacieszyć się prelekcjami różnych ciekawych osób. To najstarszy taki lokal w Zielonej Górze, ponieważ działa już od ponad 30 lat.

Klub WySPa

Kolejną miejscówką, o której powiemy więcej jest Klub WySPa. Jest położony na campusie Uniwersytetu Zielonogórskiego, przy ul. Wojska Polskiego 65, więc naturalnym jest to, że jego stałymi bywalcami są przede wszystkim studenci, ale trzeba powiedzieć, że nie tylko. Otwierany jest 4 razy w tygodniu: wtorek, środa, piątek i sobota. To miejsce, które zapewnia zielonogórzanom oraz gościom rozrywkę na wysokim poziomie, jednak również nie jest to typowa dyskoteka, a raczej miejsce, które bywa dyskoteką.

Odbywają się tutaj koncerty największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, bo i Kali i Peja mieli okazję wystąpić przed miejscową widownią. Żeby jednak nie było, pojawiają się też imprezy klubowe, więc warto regularnie śledzić kalendarz i profil klubu dostępny w mediach społecznościowych, by być na bieżąco.

Heaven

Ach, bez tego klubu nie mogłoby się odbyć żadne zestawienie zielonogórskich dyskotek. Zdecydowanie najlepszy lokal, najpiękniejsze kobiety i świetny wystrój sprawi, że będziecie mogli bawić się tam do białego rana. Powiemy więcej, jest to bez dwóch zdań jeden z lepszych lokali w całej Polsce. Wejście jest od 18 roku życia i odbywa się tutaj selekcja, więc zadbajcie o dobry ubiór oraz maniery, abyście nie musieli wracać smutni do domu.

W Heaven będziecie mogli nie tylko potańczyć do muzyki różnego rodzaju, ale również napić się pysznego drinka czy innego alkoholu. Jest to miejsce bardzo chętnie uczęszczane przez wszystkich tych, którzy kochają clubbing i lubią taką formę rozrywki. Istnieje również możliwość zarezerwowania lokalu na urodziny czy też wieczór kawalerski/panieński, dlatego też jak najbardziej warto z takiej możliwości skorzystać. Na miejscu czeka na was strefa VIP room dla tych, którzy chcą się wyciszyć.

Jeżeli chodzi o wystrój, to tutaj warto poświęcić chwilę, ponieważ kolorowe parkiety i masa świateł sprawia, że można się poczuć bardzo światowo. Dla gości dostępne są 2 parkiety: klubowy i dance, gdzie puszczana jest dynamiczna muzyka. Warto przyjść tutaj wcześniej, gdyż imprezy sprawiają, że parkiet wypełnia się bardzo szybko. Jest bardzo bezpiecznie, dzięki profesjonalnej ochronie i monitoringowi, a na klientów Heaven czeka bezpłatny parking, a sam lokal jest położony tuż przy centrum handlowym Focus. Nie ma lepszego miejsca do zabawy w Zielonej Górze niż Heaven, więc nic dziwnego, że przyjeżdżają tutaj goście nawet z odległych miast tylko po to, by poczuć tą magiczną atmosferę.

Klub Studencki U Ojca

Kolejnym ciekawym miejscem jest Klub Studencki U Ojca, gdzie są bardzo dobre imprezy, jednak też należy zaznaczyć, że to miejscówka studencka, więc imprezy są we wtorki oraz czwartki – ruszają o godzinie 21. Grają tutaj DJ-e na żywo, więc imprezy bywają bardzo długie i nie brakuje prawdziwego klimatu studenckiego. Jeżeli chcecie poczuć się młodsi, a może sami tacy jesteśmy i macie chęć i czas dobrze się pobawić, to jak najbardziej warto odwiedzić ten lokal. Nie jest drogo, a wiele pięknych młodych kobiet czeka na to, żeby z nimi potańczyć.

X-Demon

Ostatnim miejscem na zabawę, o którym warto powiedzieć więcej, jest X-Demon. To lokal, który trochę ustępuje Heaven, jednak naszym zdaniem jest lokalem nr 2, jeżeli chodzi o klubowy klimat. Przyjeżdżają tutaj najlepsi DJ-e z całej Polski, a i zdarzają się też przypadki zapraszania zagranicznych artystów. Minimalistyczny wygląd oraz doskonałe nagłośnienie JBL i Bose sprawia, że bawi się tutaj doskonale. Każda z sal jest wyposażona inaczej i jest to dziełem odpowiednio zaangażowanych designerów.

Dyskoteki odbywają się tutaj weekendami i też czasem w dni wolne. To prawdziwa perełka na klubowej mapie Polski, chociażby z racji wyjątkowego klimatu, a też wejście do środka jest bardzo tanie. Istnieje możliwość zarezerwowania loży, jednak pamiętajcie, że opłata nie jest do wykorzystania na barze. Rezerwacji można dokonać od poniedziałku do piątku, gdy pracuje biuro, w godzinach od 8:00 do 16:00.