Polska

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Krakowie – Co zobaczyć

stare miasto

Wybierając się z dziećmi na wakacje do Krakowa, warto zastanowić się jak zapełnić im czas, aby nie nudziły się w trakcie pobytu. Długotrwałe zwiedzanie, może być dla nich nużące, dlatego warto urozmaicić je o dodatkowe atrakcje. W Krakowie jest wiele rozrywek dedykowanych specjalnie dla dzieci, dlatego na pewno znajdziemy coś dla siebie. Po zwiedzaniu Sukiennic, Wzgórza Wawelskiego, czy obejrzeniu Barbakanu, a także pamiątkowym zdjęciu przy pomniku smoka, warto posłuchać Legendy o Smoku i Lajkoniku.

Dobrym pomysłem jest pójście do Wiosek Świata, czyli Parku Edukacji Globalnej, gdzie można zobaczyć jak żyli Indianie w Ameryce Północnej, jeszcze zanim została skolonizowana, a także tradycyjną peruwiańską chatę, czy też arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach, co na pewno zainteresuje każde ciekawe świata dziecko. Taka wystawa pozwoli zdobyć wiedzę o różnych zakątkach świata oraz poznać inne kultury. Można również wziąć udział w warsztatach, gdzie pozna się życie innych ludzi oraz rozwinie swoje talenty. To doskonała rozrywka dla całych rodzin, które chcą zacieśnić więzi.

Dla amatorów nowych technologii świetnie sprawdzi się lustrzany labirynt, który jest świetną rozrywką intelektualną, która dostarcza złudzeń optycznych. Zadaniem uczestników jest wyjście z labiryntu, które nie jest wcale takie proste, jednak jest to świetna zabawa dla dzieci i dorosłych. Warto również wybrać się do ogrodu doświadczeń im. Stanisława Lema, gdzie znajduje się oddział Muzeum Inżynierii Miejskiej, można tam zobaczyć kołyskę Newtona, czy też rozszczepienie światła. Znajdują się tam liczne konstrukcje czy modele które pokazują prawa fizyki.

W Krakowie warto odwiedzić centrum szkła i ceramiki, gdzie można zobaczyć jak wytwarza się produkty ze szkła, a także stworzyć swój własny. Znajduje się tam również wystawa stała pt. Szkło w Krakowie, gdzie pozna się historię przedwojennych zakładów przemysłowych. Znajduje się tam również kolekcja szkła historycznego, gdzie można zobaczyć eksponaty pochodzące z różnych epok.

Atrakcje dla dzieci Kraków to także Aquapark. Po całym dniu zwiedzania, rodzina może odprężyć się w basenach, a dzieci poszaleć na zjeżdżalniach. Znajdują się tam również małe brodziki, dedykowane dla najmłodszych dzieci. Wizyta w Krakowie nie może obyć się bez wyjazdu do kopalni soli w Wieliczce. Dla dzieci dużą atrakcją będzie zjazd windą pod ziemię, a także zdobione groty solne. Mogą także organoleptycznie sprawdzić, że wszystko co się tam znajduje wykonane jest z soli.

Zobacz co warto zobaczyć w Krakowie w 1 dzień