10 najlepszych restauracji w Ogrodzieńcu

Ogrodzieniec to niewielkie miasto znajdujące się w województwie śląskim.

Największą dumą miasta jest zamek o tej samej nazwie, który znajduje się na Szlaku Orlich Gniazd. To wizytówka miasta i jeden z wielu powodów, choć może najważniejszy, dla których turyści postanawiają wyruszyć w te rejony.

Na szczęście miasto ma również sporo do powiedzenia w kwestii gastronomicznej.

1. Pod Figurą Hotel i Restauracja

Pod Figurą Hotel i Restauracja to idealna lokalizacja na obiad po wyczerpującym zwiedzaniu. Z tarasu rozpościera się widok na piękny zamek, a w środku można delektować się wspaniałą kuchnią z wyraźną nutą rybną i grzybową.

2. La Grande

La Grande to miejsce dla entuzjastów kuchni włoskiej. Lokal serwuje bardzo dobre pizze i odznacza się przemiłą obsługą.

3. Pizzeria w Ratuszu

Pizzeria w Ratuszu to kolejny włoski akcent na mapie Ogrodzieńca. W lokalu pizze królują. Poza klasyczną margheritą można również delektować się doskonałą pizzą wegańską lub pizzą na ostro z papryczką jalapeno.

4. Karczma Rycerska

Karczma Rycerska znajduje się w miejscu, które niegdyś pełniło rolę zamkowych spichlerzy. Trzeba wobec tego przyznać, ze lokalizacja jest dosyć nietuzinkowa. Warto się tutaj udać, by skosztować przepysznej karkówki po litewsku i śląskich klusek.

5. Karczma Jurajska

Karczma Jurajska znajduje się z kolei u podnóża zamku. Lokal odznacza się ciepłą atmosferą i doskonałą polską kuchnią.

6. Stodoła

Stodoła to przede wszystkim miejsce o niezwykłym klimacie. Lokal znajduje się w budynku skonstruowanym z kamienia wapiennego. W środku panuje iście domowo-biesiadna atmosfera. Warto tutaj zajrzeć i zaserwować sobie rarytasy polskiej kuchni.

7. Karczma u Stacha

Karczma u Stacha to lokal, w którym bez problemu zorganizujemy większą okoliczność. Miejsce nadaje się na większe imprezy, aczkolwiek można tutaj również przyjść w nieco mniejszym gronie i skosztować domowych obiadów z najwyższej półki.

8. Grill Bar

Grill Bar to miejsce, które z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom potraw grillowanych. Można delektować się potrawami na pobliskich ławach, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by zamówić posiłek na wynos.

9. Bistro Mojego Brata

Bistro Mojego Brata znajduje się nieopodal Ogrodzieńca, w Zawierciu. Zawsze można tutaj delektować się doskonałym rosołem i zupą dnia, która każdego dnia się zmienia. Na uwagę zasługują również gulasz wieprzowy oraz kurczak pięciu smaków.

10. Chicago Bar Restaurant

Chicago Bar Restaurant to z kolei miejsce dla miłośników kuchni amerykańskiej.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.