Polska

10 ciekawostek o Jarosławcu

łódka

Jarosławiec to niezwykle piękna wieś położona na środkowym wybrzeżu Bałtyku, która jest idealnym miejscem do odwiedzenia dla każdego, kto pasjonuje się takimi urokliwymi miejscami. Znajdzie tu wiele interesujących atrakcji i ciekawostek, które tylko potwierdzą, że wybór tego miejsca, był jak najbardziej trafiony.

1. Latarnia Morska

To pierwsze z tych niesłychanie ciekawych miejsc. W tej kwestii ciekawostką jest fakt, że powstała ona w 1829 roku i postawiona została z czerwonej, glazurowanej cegły, a na uwagę zasługuje również fakt, że każda kondygnacja posiada osobny gzyms.

2. Pomnik Rybaka

To jedna z najbardziej interesujących ciekawostek w Jarosławcu. To pomnik przedstawiający rybaka, który wyciąga sieć pełną ryb, co w dużym stopniu symbolizuje rybackie korzenie Jarosławca.

3. Muzeum Bursztynu

To miejsce niezwykle piękne. Ciekawostką jest fakt, że znajdują się tu bursztyny gromadzone od setek lat, dlatego efekt, jaki można tam zobaczyć, bardzo często bywa wręcz niesamowity.

4. Kraina Motyli i Papug

W tym miejscu zakochają się przede wszystkim najmłodsi, ale również dorośli doskonale się tam odnajdą. Niewątpliwie za ciekawostkę można uznać fakt, że znajduje się tam ponad 100 przedstawicieli 30 gatunków ptaków, które latają swobodnie na niezwykle dużej hali.

5. Przystań morska

To idealne miejsce dla każdego fana kutrów i łodzi. A znajdą ich tu naprawdę wiele w różnych kolorach. Ciekawy jest fakt, że od bardzo długich lat w tym miejscu sprzedawane są świeże ryby prosto z Bałtyku.

6. Galeria Rybacka

W kwestii ryb bezapelacyjnie warto odwiedzić Galerię Rybacką. To miejsce, gdzie dokładnie można poznać historie rybołówstwa, różne przedmioty z nimi związane, a nawet historie, które można usłyszeć od miejscowych.

7. Zjeżdżalnia Wodna Gigant

Niewątpliwą ciekawostką jest znajdująca się w Jarosławcu wyżej wspomniana wodna zjeżdżalnia. To miejsce niezwykle często odwiedzane przez turystów, gdzie w czasie upałów mogą zaznać dozy rozrywki.

8. Wieczorne występy na deptaku

Do tych Jarosławieckich ciekawostek niewątpliwie można dołączyć wieczorne występy lokalnych artystów na tamtejszym deptaku, którzy tworzą niesamowity klimat świetnym brzmieniem i bardzo często zachęcają tym samym do zabawy wszystkich obecnych w tamtym momencie turystów.

9. Podróż ciuchcią po Jarosławcu

Świetną ciekawostką jest to, że w okresie letnim najmłodsi mogą zwiedzić całe miasteczko podczas podróży niezwykle urokliwą ciuchcią. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że taką podróż zapamiętają na długo.

10. Szlak Dużych Ryb

Ten podwodny świat to piękne miejsca zarówno dla dzieci, jak i samych dorosłych. Szlak tworzy czternaście gatunków stworzeń morskich o wielkości prawie 200 centymetrów.