Ciekawostki

10 najlepszych atrakcji dla dzieci na pierwszą komunie

Komunia Święta

I Komunia Święta to bardzo ważne przeżycie zarówno dla dziecka jak i jego rodziców. Po uroczystości w kościele, przychodzi czas na prezenty i przyjęcie. Dla rodziny wspólne siedzenie przy stole to okazja do spotkania, do rozmowy i wspólnych chwil. Niestety nasze dzieci za stołem szybko się znudzą i zaczną szukać sposobu aby z za niego wyjść. Jest kilka pomysłów, które warto wziąć pod uwagę przy planowaniu tej ważnej uroczystości.

1. Kącik zabaw i gier

Jeśli impreza organizowana jest w lokalu, warto porozmawiać z właścicielami i poprosić o wydzielenie specjalnego kącika albo pomieszczenia, w którym młodzi goście w razie niepogody będą mogli pograć w gry planszowe, posłuchać muzyki, czy po prostu zająć się tym co lubią. Większość lokali sama proponuje takie usługi a niektórym trzeba to podpowiedzieć.

2. Animator

W ostatnich latach modne stało się wynajmowanie na czas przyjęcia animatora, który zadba aby dzieci się nie nudziły. Na taką okoliczność osoba zajmująca się organizowaniem wolnego czasu ma przygotowane specjalne gry, zabawy i atrakcje. Animatorzy posiadają specjalne rekwizyty i gadżety, które uatrakcyjnią każde przyjęcie. Dobry pomysł, zwłaszcza, że nie jest zbyt kosztowny.

3. Ukryte przedmioty

Jeśli mamy taką możliwość warto przed przybyciem gości w różnych miejscach ogrodu pochować drobne przedmioty, które znalazca będzie mógł zatrzymać jako pamiątkę. Oczywiście wymaga to zaplanowania i przygotowania odpowiednich wskazówek dla dzieciaków i pewien nadzór dorosłej osoby, zwłaszcza jeśli teren nie jest ogrodzony.

4. Dmuchane place zabaw

Jest to również dobry pomysł na wspaniałą zabawę pod warunkiem, że rodzice pozwolą dziecku przebrać się w wygodny strój i będzie mogło poszaleć wraz z innymi gośćmi na dmuchanych zjeżdżalniach, w zamku czy w basenie z piłeczkami.

5. Klaun

Często na imprezy urodzinowe czy komunijne zamawiany jest klaun, który rozbawia towarzystwo i zaprasza do wspólnej zabawy.

6. Karaoke

Bardzo dobry pomysł. Wystarczy monitor i mikrofon aby wszyscy dobrze się bawili. Na ekranie monitora będą pojawiały się teksty piosenek a dzieci będą śpiewać do dźwięków muzyki. Do takiej zabawy chętnie włączają się nawet dorośli.

7. Malowanie twarzy

Bardzo modna i popularna zabawa dla najmłodszych. O określonej godzinie na przyjęciu komunijnym może pojawić się osoba, która będzie malować dziecięce twarze w wymyślne wzory a fotograf utrwali to na zdjęciu. Wielka frajda dla dzieciaków.

8. Tor przeszkód

Wymaga wcześniejszego przygotowania ale może warto zorganizować prosty tor przeszkód z nagrodami dla wszystkich uczestników, w formie pamiątkowych medali.

9. Loteria fantowa

Pudełko z losami, na których zapisane jest zadanie do wykonania i numer nagrody jaką za nie można otrzymać. Do tej zabawy śmiało można zaprosić wszystkich komunijnych gości. Nagrody nie muszą być drogie. Wystarczą drobne gadżety czy słodycze.

10. Warsztaty wiązania balonów

Fajna zabawa połączona z nauką wiązania baloników. Już po chwili nauki zaczną powstawać kotki, pieski i postaci z bajek. Nie jest to rozrywka na długie godziny ale na pewno miłe wypełnienie czasu.

Przyjęcie komunijne powinno być dla dziecka nagrodą za to, że musiało się długo przygotowywać do tego ważnego dnia. Dlatego też ważne żeby zapamiętało je na długo. Pewnie większość z nas do dzisiaj pamięta jak wyglądały nasze przyjęcia. Sprawmy więc aby ten dzień był wyjątkowym dla naszych pociech i dla wszystkich gości.