Polska

10 atrakcji w Mechalinkach oraz okolicach dla dzieci

Mechalinki
źródło: Tsca / Wikipedia

Powiat pucki znajduje się tuż nad Morzem Bałtyckim, ta korzystna lokalizacja powoduje, że w każde wakacje przybywa wielu turystów do tego regionu.

Szczególnie do mniejszych miejscowości takich jak Mechelinki – małej kaszubskiej wsi liczącej zaledwie kilkuset mieszkańców.

Mechelinki sąsiadują z Gdynią, także są dobrym miejscem na spokojny odpoczynek dla całej rodziny. Ze względu na turystyczny charakter okolicy, można tu znaleźć sporo ciekawych atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Oto kilka z nich.

1. PLAŻA

Jednym z walorów Mechelinek jest plaża. Można tu odpocząć razem z całą rodziną, w oddaleniu od o wiele bardziej zatłoczonego gdyńskiego wybrzeża.

2. AQUAPARK REDA

W niedalekiej miejscowości Reda funkcjonuje aquapark. Poza szalonymi atrakcjami takimi jak Castle Pool, Shark Slide, Pirate Bay czy River Expedition możliwe jest wzięcie udziału w lekcjach pływania. Znaleźć tu można także inne zabawy, na przykład kino 7D lub zachęcająco brzmiące – Gadoland i Crazy Carts.

3. OSADA ŁOWCÓW FOK W RZUCEWIE

Rzucewo również jest wsią leżącą nad brzegiem zatoki. Mieści się jednak bliżej Pucka. Działa tu muzeum prezentujące wystawy wytworów kultury rzucewskiej – dziedzictwa osadników, którzy zamieszkiwali te tereny kilka tysięcy lat temu. Rekonstrukcje rozmieszczone są też w pobliskim lesie. Dla dzieci urządza się zajęcia edukacyjne albo pokaz strzelania z łuku.

4. ALEJA ZASŁUŻONYCH LUDZI MORZA W REWIE

Przedstawione są sylwetki gen. Józefa Hallera, który uczestniczył w zaślubinach Polski z morzem w 1920 roku, marynarza Klemensa Długiego czy wykładowcy Jana Leszczyńskiego.

5. SZLAK WIEWIÓRKI

Idealna trasa na spacer, prowadzi od Pustek Cisowskich do Ogrodu Botanicznego Marszewo. Ścieżka przedstawia okoliczną przyrodę, a w konkretnych punktach znajdziemy tablicę informacyjne.

6. LEMUR PARK W RUMI

W parku dostępnych jest dużo ciekawych zajęć i atrakcji. Oprócz zoo, gdzie zobaczyć można tytułowe lemury, urządzono również osadę rycerską pokazującą dawną kulturę, dino room, strefę lego lub pole do mini golfa. To tylko część rozrywki jaką da się tu znaleźć.

7. GDYŃSKIE MUZEUM MOTORYZACJI

Zaprezentowane są tutaj zabytkowe modele samochodów oraz motocykli.

8. AKWARIUM GDYŃSKIE MIR – PIB

Placówka przedstawia podwodne życie, w akwariach pływają różne gatunki ryb, w tym chyba najbardziej znany błazenek.

9. ORP „BŁYSKAWICA” W GDYNI

Stojący w porcie okręt jest udostępniany turystom do zwiedzania. Zbudowano go w 1936 roku, w czasie II wojny światowej brał udział w bitwach na Atlantyku czy Morzu Śródziemnym.

10. PARK EWOLUCJI W SŁAWOTÓWKU

W tym miejscu można poznać historię dinozaurów oraz dalekich czasów przed naszą erą. Działa tu też restauracja serwująca obiady.