Polska

5 rewelacyjnych atrakcje dla dzieci w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała

Secesyjne kamienie i urokliwe zaułki Bielska-Białej to nie wszystko co ta miejscowość ma do zaproponowania turystom. Malowniczo położona u stóp Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego – Bielsko-Biała to świetne miejsce na wyprawę z dziećmi.

1. To właśnie tutaj bowiem przez lata powstawały filmy kochane przez wszystkie dzieci. Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej było miejscem narodzin Reksia, Bolka i Lolka, Smoka Wawelskiego, łowcy zwierząt Pampaliniego i wielu innych bohaterów, którzy dziś należą do klasyki polskiej sztuki animacji. Dziś Studio można zwiedzać razem z najmłodszymi, którzy dowiedzą się tutaj krok po kroku, jak powstają filmy animowane. W hołdzie ich bohaterom w całej Bielsku-Białej można znaleźć ustawione rzeźby Bolka i Lolka czy Reksia, z którymi chętnie fotografują się wszystkie dzieci.

2. Historię Bielska-Białej podaną w atrakcyjnej formie warsztatów i lekcji dla najmłodszych mogą oni poznać w budowli będącej wizytówką Bielska-Białek – zamku książąt Sułkowskich. Co prawda, niewiele ma on wspólnego ze strasznym zamczyskiem zbójców, którzy według legendy o powstaniu miasta kiedyś urządzili sobie kryjówkę na miejscu dzisiaj stojącej tu budowli, ale warto tu zajrzeć z dziećmi, które zainteresują czy to warsztaty, czy same zbiory Muzeum Historycznego.

3. W lecie dla dzieci atrakcyjnym miejscem w Bielsku-Białej będzie Stary Rynek, który kiedyś był placem targowym, a dzisiaj przyciąga turystów i mieszkańców urokliwymi kawiarnianymi ogródkami, w których często można trafić na specjalnie dla dzieci zorganizowane animacje, zabawy i warsztaty. Na rynku znajduje się także fontanna z Neptunem i miniaturową makietą Bielska-Białej, która w gorące dni jest ukochanym miejscem brodzących w niej chętnie dzieci.

4. Będąc w Bielsku-Białej warto tak zorganizować czas, aby trafić na spektakl w Teatrze Banialuka. Ten jeden z najstarszych teatrów lalkowych dla dzieci w Polsce powstał w 1947 roku założony przez artystów plastyków: Jerzego Zitzmana i Zenobiusza Wolskiego. Do dzisiaj pozostaje wyjątkowym miejscem, którego kolejne przedstawienia przyciągają nie tylko widownię dziecięcą, ale i widzów dorosłych. Co roku Teatr Banialuka organizuje także Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej, na którym prezentowane są przedstawienia lalkowe z całego świata. W ramach festiwalu odbywają się także widowiska plenerowe, prezentacje uliczne, liczne warsztaty, wystawy i seminaria dotyczące sztuki lalkarskiej.

5. Popularnym miejscem na odpoczynek dla rodziców oraz możliwość aktywnego spędzenie czasu przez dzieci są bielskie Błonia, znajdujące się w południowej części tego miasta, w dzielnicy Mikuszowice Śląskie. Można tu dojechać miejska komunikacją lub rowerem, prowadzą tu bowiem bezpiecznie wytyczone ścieżki rowerowe. Na terenach zielonych urządzono moc atrakcji dla dzieci: ogromny park zabaw z huśtawkami, zjeżdżalniami i piaskownicami, park linowy, boiska, teren do minigolfa czy miasteczko ruchu drogowego.

One thought on “5 rewelacyjnych atrakcje dla dzieci w Bielsku-Białej

  • Będąc w Bielsku warto sprawdzić gdzie aktualnie ma bazę jedna z niewilu longboardowych szkół w Polsce. Można u nich zorganizować urodziny, skorzystać z lekcji, lub wypożyczyć longboard elektryczny, a to jest mego frajda 🙂

Komentarze są wyłączone.