Ameryka PółnocnaCiekawostki

8 ciekawostki oraz informacji o Atlancie

zoo

Wynaleziona przez miejscowego farmaceutę Johna S. Pembertona, ale pierwotnie przeznaczony na lek, formuła Coca-Coli powstała w 1886 roku.

Obok charakterystycznego scenariusza Spenceriana, to księgowy Johna Pembertona, Frank Mason Robinson, wymyślił nazwę formuły, Coca-Cola. Asa Candler, biznesmen Atlanty, przejał firmę i założyła The Coca-Cola Company jako korporację.

Miłośnicy napoju na całym świecie korzystają teraz z produktów Coca-Cola Company 1,7 miliarda razy dziennie. To około 19 400 napojów na sekundę. Świat Coca-Coli dla zwiedzających został stworzony w Atlancie, aby podzielić się historią marki z miłośnikami Coca-coli na całym świecie. Oto ciekawostki o Atlancie.

1. Znajdujące się w Atlancie, Georgia, Zoo Atlanta jest jednym z najstarszych ogrodów zoologicznych w Stanach Zjednoczonych. Jest tutaj obfitość zwierząt i gatunków roślin znajduje się w zoo, w tym 50 gatunków ptaków i 40 gatunków ssaków – w sumie ponad 1.300 zwierząt.

2. Varsity jest największą na świecie restauracją typu drive-in, serwującą więcej Coca-Coli pod względem objętości niż gdziekolwiek indziej na świecie. Znajdź ją w centrum miasta.

3. Buckhead, jedna z najbogatszych dzielnic Atlanty i mekki handlowej Południa, zawdzięcza swoją niezwykłą nazwę XIX-wiecznemu właścicielowi lokalnego sklepu generalnego Henry’emu Irby. Irby zabił dużego jelenia i zamontował głowę na ścianie swojej siedziby, popularnej placówki dla mieszkańców i podróżników. Nazwa utknęła w martwym punkcie, pomimo wysiłków, aby ją zmienić pod koniec XIX wieku.

4. Najwyższy budynek w Stanach Zjednoczonych poza Nowym Jorkiem lub Chicago znajduje się w Atlancie. Bank of America Plaza dominuje nad panoramą miasta. Jedną z ciekawych części projektu budynku jest to, że nie ma wejść dla pieszych z poziomu ulicy. Większość ludzi wchodzi i wychodzi z budynku z parkingów podziemnych.

5. Atlanta została pierwotnie nazwana Terminus i Marthasville (to ostatnie dla córki gubernatora Wilsona Lumpkina).

6. Twój GPS może być zdezorientowany, jeśli wpiszesz w „Peachtree” jako cel podróży. Istnieje ponad 55 ulic z tą nazwą.

7. Obecna nazwa miasta pochodzi od inżyniera kolejowego J. Edgara Thompsona. Uważa się, że jest to skrócona wersja „Atlantyki-Pacyficznej”.

8. Atlanta była jedynym miastem w Ameryce Północnej zniszczonym w akcie wojny. Generał Sherman spalił miasto. Ocalało tylko 400 budynków, dlatego symbolem miasta jest feniks.