8 ciekawostki oraz informacji o Atlancie

zoo

Wynaleziona przez miejscowego farmaceutę Johna S. Pembertona, ale pierwotnie przeznaczony na lek, formuła Coca-Coli powstała w 1886 roku.

Obok charakterystycznego scenariusza Spenceriana, to księgowy Johna Pembertona, Frank Mason Robinson, wymyślił nazwę formuły, Coca-Cola. Asa Candler, biznesmen Atlanty, przejał firmę i założyła The Coca-Cola Company jako korporację.

Miłośnicy napoju na całym świecie korzystają teraz z produktów Coca-Cola Company 1,7 miliarda razy dziennie. To około 19 400 napojów na sekundę. Świat Coca-Coli dla zwiedzających został stworzony w Atlancie, aby podzielić się historią marki z miłośnikami Coca-coli na całym świecie. Oto ciekawostki o Atlancie.

1. Znajdujące się w Atlancie, Georgia, Zoo Atlanta jest jednym z najstarszych ogrodów zoologicznych w Stanach Zjednoczonych. Jest tutaj obfitość zwierząt i gatunków roślin znajduje się w zoo, w tym 50 gatunków ptaków i 40 gatunków ssaków – w sumie ponad 1.300 zwierząt.

2. Varsity jest największą na świecie restauracją typu drive-in, serwującą więcej Coca-Coli pod względem objętości niż gdziekolwiek indziej na świecie. Znajdź ją w centrum miasta.

3. Buckhead, jedna z najbogatszych dzielnic Atlanty i mekki handlowej Południa, zawdzięcza swoją niezwykłą nazwę XIX-wiecznemu właścicielowi lokalnego sklepu generalnego Henry’emu Irby. Irby zabił dużego jelenia i zamontował głowę na ścianie swojej siedziby, popularnej placówki dla mieszkańców i podróżników. Nazwa utknęła w martwym punkcie, pomimo wysiłków, aby ją zmienić pod koniec XIX wieku.

4. Najwyższy budynek w Stanach Zjednoczonych poza Nowym Jorkiem lub Chicago znajduje się w Atlancie. Bank of America Plaza dominuje nad panoramą miasta. Jedną z ciekawych części projektu budynku jest to, że nie ma wejść dla pieszych z poziomu ulicy. Większość ludzi wchodzi i wychodzi z budynku z parkingów podziemnych.

5. Atlanta została pierwotnie nazwana Terminus i Marthasville (to ostatnie dla córki gubernatora Wilsona Lumpkina).

6. Twój GPS może być zdezorientowany, jeśli wpiszesz w „Peachtree” jako cel podróży. Istnieje ponad 55 ulic z tą nazwą.

7. Obecna nazwa miasta pochodzi od inżyniera kolejowego J. Edgara Thompsona. Uważa się, że jest to skrócona wersja „Atlantyki-Pacyficznej”.

8. Atlanta była jedynym miastem w Ameryce Północnej zniszczonym w akcie wojny. Generał Sherman spalił miasto. Ocalało tylko 400 budynków, dlatego symbolem miasta jest feniks.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *