Ciekawostki

Michael Jackson – Mało znane ciekawostki, informacje i fakty

Michael Jackson

Michael Joseph Jackson urodził się 29.08.1958 roku w Gary i już w dzieciństwie rozpoczął karierę muzyczną w rodzinnym zespole.

Dzisiaj pamiętamy go jako niekwestionowaną gwiazdę, „Króla Popu”, laureata setek nagród, który zapisał się w muzycznej historii jako nieprzeciętny talent, filantrop, kompozytor, ale i barwna osobowość.

Jego twórczość inspirowała rzesze artystów, a on sam przełamał liczne stereotypy i na stałe wpisał się do historii muzyki, przez lata będąc na czele na wszystkich listach przebojów i sprzedając ponad 750 milionów płyt. Przedstawiamy 18 nie wszystkim znanych ciekawostek z życia „Króla Popu”.

1. Woskowe figury Michaela spotkamy w aż pięciu muzeach Madame Tussauds, więcej figur mają tylko Elvis Presley i Marilyn Monroe.

2. Michael Jackson oficjalnie przyznał się do przeprowadzenia dwóch operacji plastycznych o wartości prawie miliona dolarów. Jego nos został uznany za jedną z najlepszych operacji plastycznych w historii. Co do dbałości o zdrowie, istnieją plotki, że spał w specjalnym namiocie tlenowym, ale nie ma potwierdzenia, że to faktycznie robił.

3. Słynne anty-grawitacyjne buty wykorzystane w teledysku „Smooth Criminal” zostały samodzielnie zaprojektowane przez Michaela Jacksona. To one umożliwiły piosenkarzowi wykonanie nienaturalnie dalekiego wychylenia ciała, które mogliśmy zobaczyć w teledysku. Buty zostały oficjalnie opatentowane.

4. „Come Together była ulubioną piosenką Beatlesów Michaela.

5. Michael Jackson w wieku 17 lat przyjął chrzest jako świadek Jehowy. Tego wyznania była także jego matka, Katherine.

6. Pierwszy raz miano Króla Popu nadała Jacksonowi Elizabeth Tylor, która tak go przedstawiła podczas rozdania nagród.

7. Karaibska wyspa St. Vincent wydała znaczki pocztowe z portretem Michaela Jacksona.

8. Michael Jackson został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako osoba, która odebrała najwięcej, bo aż 8 statuetek podczas gali wręczenia nagród Grammy. Do Księgi trafił także jego album „Thriller” jako najlepiej sprzedająca się pozycja wszech czasów.

9. Pierwszą dziewczyną piosenkarza była Tatum O’Neal, później została żoną Johna McEnroe, tenisisty.

10. Michale Jackson był księciem. W 1992 roku został koronowanym władcą jako książę Sanwi mieszczącego się na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

11. Michael Jackson to pierwszy czarnoskóry artysta, który miał możliwość pojawienia się na łamach telewizji MTV, a to dzięki wideoklipowi do utworu „Billie Jean”.

12. Za sprawą Michaela Jacksona amerykańska telewizja zgromadziła najwyższą w historii ilość widzów (133, 4 mln), a to dzięki meczowi Super Bowl, na którym piosenkarz wystąpił w 1993 roku.

13. Gwiazdor był ojcem chrzestnym. Jego chrześniakiem jest syn Barry’ego Gibba, Michael Gibb, a chrześniaczką Nicole Richie, córka Lionela Richie.

14. Michael Jackson był dwukrotnie nominowany do Nagrody Nobla za swoją działalność humanitarną. Nominacje otrzymał w 1992 oraz w 2003 roku.

15. Piosenkarz otrzymał propozycję zagania epizodu w filmie „Blade: Wieczny łowca II” jako jeden z wampirów. Niestety odmówił ze względu na inne zobowiązania.

16. Michael Jackson planował wybudować w Polsce park rozrywki, niestety polskie władze nie wyraziły na to zgody. Park miał powstać w Warszawie.

17. Najlepszym przyjacielem gwiazdora był szympans o imieniu Bubble, którego piosenkarz uratował z teksańskiego centrum badań nad rakiem. Rzeźba przedstawiająca piosenkarza trzymającego swoją małpkę została sprzedana za 5 milionów 616 tysięcy 750 dolarów a jej autorem był Jeff Koons.

18. W teledysku „Beat It” wystąpili członkowie prawdziwych rywalizujących ze sobą gangów.