Ciekawostki

Papuga Ara

ara

Coraz większa część społeczeństwa decyduje się na posiadanie w swoich domach zwierząt. Najpopularniejszym wyborem są psy oraz koty, które idealnie sprawdzają się w roli małych przyjaciół, jednak w wielu domach spotkać możemy dużo bardziej wyjątkowe zwierzaki.

Przykładem tego są między innymi myszy, jeże hodowlane, a także ptaki. Większość z nas nie dziwi się już widząc w domach przyjaciół klatki dla ptaków. Coraz częściej stają się one przyjacielem człowieka między innymi ze względu na ich charakter, są one bowiem bardzo towarzyskie i potrafią stworzyć wyjątkową więź ze swoim właścicielem.

Większość ptaków hodowanych w domach posiada wyjątkowe ubarwienie, różne w zależności od gatunku. Istnieje ogromna liczba gatunków ptaków, które moglibyśmy zakupić do domu. Dziś chcielibyśmy opowiedzieć więcej na temat papugi ary.

1. Miejscem, w którym papuga ara żyje w sposób naturalny jest Ameryka Południowa.

2. Ptaki te można z łatwością oswoić, jednak decydując się na jej posiadanie musimy zapewnić jej dużą ilość uwagi.

3. Ara potrafi urosnąć do naprawdę dużych rozmiarów. Największa żółtoskrzydła osiąga nawet 90 cm długości.

4. Papugi z tego gatunku mogą przeżyć nawet do 80 lat.

5. Jedną z cech, która wyróżnia papugi ary wśród innych ptaków jest fakt, iż samczyk i samiczka nie różnią się od siebie zabarwieniem oraz rodzajem upierzenia.

6. Papuga posiada wyjątkowy sposób jedzenia orzechów. Rozbija je swoim dziobem, następnie za pomocą języka wyciąga jedzenie z wnętrza skorupki.

7. Wrócimy do wspominanego już żywienia papug tego gatunku. W warunkach domowych można karmić je również takim jedzeniem jak biały ser.

8. Papugi te są bardzo inteligentnymi zwierzętami. Właściciele, którzy poświęcą im odpowiednią ilość uwagi mogą nauczyć je powtarzać konkretne słowa.

9. Ciekawe dla wielu z was okazać może się to, że papugi śpią stojąc na jednej nodze.

10. Ostatnią informacją na temat tych ptaków jest fakt, iż zdenerwowane ary mają zaróżowioną skórę policzków – w ten sposób możemy poznać jej nastrój.