Ciekawostki

10 Niesamowitych ciekawostek o Angelinie Jolie

Angelina Jolie

Angelina Jolie to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i jednoczenie uznanych aktorek na terenie całego świata.

Grała w wielu fantastycznych filmach, które stawały się istnymi hitami na świecie.

Ale warto także wspomnieć, że Angelina to także osoba, z którą wiąże się wiele niezwykle interesujących ciekawostek, zarówno z jej życia zawodowego, jak i również prywatnego, które niewątpliwie warto poznać.

1. Pochodzenie

Bardzo ciekawy fakt dotyczy samego pochodzenia tej uznanej aktorki. Otóż okazuje się, że posiada ona korzenie słowackie, niemieckie, jak i również franko-kanadyjskie.

2. Matka Angeliny Jolie

Co ciekawe matka Angeliny Jolie początkowo nie widziała jej w roli aktorki, a w roli modelki. W wieku 14 lat podpisała ona swój pierwszy kontrakt z agencją Finesse Model Management.

3. Przykry okres

Niestety dla samej Angeliny był to bardzo przykry okres. Z powodu swojego anorektycznego ciała stwierdzono, że nie jest już ona tak atrakcyjna, a co za tym idzie, zaczęła ona popadać w depresję i się okaleczać.

4. Rak piersi

Mając na uwadze fakt, że na raka piersi zmarły jej matka, babcia i ciotka, sama Angelina w 2013 roku poddała się operacji mastektomii obu piersi, a następnie jajowodów i jajników.

5. Aktorka

Aktorka znana jest z tego, że uwielbia tatuaże. Na jej ciele znajduje się 15 takich rysunków, ale każdy z nich jest tatuażem symbolicznym, który wiąże się z pewnymi aspektami z życia Angeliny.

6. Lara Croft: Tomb Rider

Angelina znana jest także ze swojej niezwykłej dobroczynności. Pierwsza taka sytuacja miała w 2001 roku, gdy po raz pierwszy pojawiła się na terenie Kambodży, gdzie kręciła zdjęcia do filmu “Lara Croft: Tomb Rider”.

7. Brad Pitt

Wraz ze swoim mężem, bardzo znanym aktorem Bradem Pittem założyła również fundację o nazwie Jolie-Pitt, która wspiera wiele różnorakich akcji pomocnych.

8. Córka

Ciekawy jest fakt, że gdy parze urodziła się pierwsza córka, to jej pierwsze zdjęcie sprzedali prasie za cenę 4,1 milionów dolarów, co jest wręcz kwotą niesamowitą.

9. St. John i Shiseido

Angelina Jolie w latach 2006-2008 była twarzą popularnej kampanii St. John i Shiseido.

10. Louis Vuitton

Prawdziwym hitem była jednak współpraca w 2011 roku ze światową marką Louis Vuitton, za którą zarobiła około 10 milionów dolarów.