AzjaCiekawostki

Informacje i ciekawostki o Jaipur

Jaipur, popularne jako Różowe Miasto Indii, jest największym miastem w stanie Radżastan. Jest to również stolica Radżastanu. Znane z Hawy Mahal, Jal Mahal, Amer Fort, Jantar Mantar i kilku innych miejsc do odwiedzenia, Jaipur ma do opowiedzenia wiele historii. Oto lista ciekawostek, informacji i faktów o Jaipur.

Ciekawostki o Jaipur

1. Pod rządami Sawai Ram Singh, Jaipur został pomalowany na różowo, tradycyjnie w kolorze kojarzonym z gościnnością, na wielkie przyjęcie Edwarda, księcia Walii. Różowy kolor jest zachowany do dziś.

2. Zaplanowane i dobrze zaprojektowane miasto według Vastu Shastra i Shilpa Shastra.

3. Ze spektakularnymi szczytami wzgórz i oszałamiającymi fortecami, Jaipur stał się główną atrakcją turystyczną zarówno wśród turystów krajowych jak i międzynarodowych. To królewskie miasto urzeka podróżników, ponieważ znane jest z bogatej kultury i tradycji, wspaniałej sztuki i artefaktów oraz wspaniałej przeszłości.

4. Muzeum Centralne, znajdujące się w centrum Ram Niwas Bagh, jest najstarszym muzeum w Jaipur.

5. Tajemnica za fortem Jaigarh. Miejsce to, sięgające X wieku, związane jest z Kachwahasami, władcami bursztynu. współczesny Jaigarh Fort jest zupełnie inny od tego, który został zbudowany w 1726 roku przez Maharaja Sawai Jai Singh II. Został on zbudowany przede wszystkim jako struktura obronna w celu ochrony bursztynowego fortu i kompleksu pałacowego.

6. Hawa Mahal zbudowany przez Maharaja Sawai Singh służył w celu umożliwienia królewskim kobietom obserwowania codziennego życia na ulicy poniżej, bez bycia widzianym.

7. Stadion Sawai Mansingh, wybudowany za panowania Maharadży Sawai Man Singh II, ma prawie 30.000 miejsc siedzących i gościł wiele krajowych i międzynarodowych spotkań krykieta.

8. W latach 1727-1734 Maharaja Jai Singh II z Jaipur zbudował pięć obserwatoriów astronomicznych. Te struktury i ich niesamowite kombinacje geometrycznych form na dużą skalę urzekły artystów, historyków i architektów.

9. Festiwal Słonia, festiwal latawcy, festiwal literatury i wiele innych unikalnych targów obchodzone są w Jaipurze. Opis Różowego Miasta jest niekompletny, gdy chodzi o specjalną wzmiankę o festiwalach. Wśród tych wszystkich religijnych i kulturalnych uroczystości jest festiwal osła, który jest zabawny dla większości ludzi.

10. Kto może zapomnieć o pałacu położonym w środku jeziora Man Sagar? Odnowiony i rozwinięty przez Maharadżę Jai Singh II.

11. Jantar Mantar zbudowany w latach 1727-1734 to niesamowita i ciekawa konstrukcja miasta. Jest to połączenie pięciu unikalnych konstrukcji z różnymi kombinacjami.

12. Każdy zakątek majestatycznego miasta Jaipur wraz z wszystkimi cudami architektury odzwierciedla charyzmatyczny smak i styl budowy Jai Singh.