10 Interesujących ciekawostek o Ameryce Północnej

rzeka

Ameryka Północna to jeden z najpiękniejszych kontynentów na terenie całego świata. To wiele fantastycznych państw, magicznych zakątków do podziwiana, tysięcy wspaniałych zabytków, które aż emanują historią.

Ale Ameryka Północna to również wiele niezwykle interesujących ciekawostek, które w pełni podkreślają jej wielkość i dobitnie podkreślają fenomen wszystkich miejsc znajdujących się na jej terenie.

1. Kanada

Pierwsza ciekawostka dotyczy znajdującej się na jej terenie Kanady. Otóż Kanada jest drugim co do wielkości państwem na terenie całego świata. Ogólna powierzchnia Kanady liczy sobie 9,984 milionów kilometrów kwadratowych.

2. Ameryka Północna

Sama Ameryka Północna ma opinie trzeciego pod kątem wielkości kontynentu na terenie całego świata. Pod względem procentów Ameryka Północna zajmuje ponad 4,8 % całkowitej powierzchni ziemi.

3. Ameryka kolonialna

Bardzo ciekawy fakt dotyczy kobiet ciężarnych w Ameryce kolonialnej. Otóż podczas swoich ciąż w żadnym stopniu nie przyjmowały one środków przeciwbólowych w trakcie porodu, gdyż uważano go za pewną karę od samego Boga za spożywanie zabronionych owoców samej Ewy.

4. Konkurencja

Biorąc pod uwagę kwestię sportu w Ameryce Północnej, to znajdują się tam konkurencję, które zdecydowanie w tym temacie mają przodownictwo. Są to baseball, futbol amerykański, piłka nożna, koszykówka, i oczywiście hokej na lodzie.

5. Missouri

Najdłuższą rzeką znajdującą się na terenie Ameryki Północnej, jest rzeka Missouri, która mierzy sobie aż ponad 3767 kilometrów.

6. Język angielski

Mając na uwadze to, jakimi najczęściej językami można się tam posługiwać, to zdecydowanie wyróżniają się trzy takie języki. Są to oczywiście język angielski, język hiszpański, jak i również język francuski.

7. Mexico City

To właśnie na terenie Ameryki Północnej znajduje się słynne miasto Mexico City. To jednocześnie stolica Meksyku, ale również jedno z największych miast na terenie całego świata. Samo to miasto liczy sobie ponad 9 milionów mieszkańców.

8. Niagara

Jednym z najpopularniejszych wodospadów, jakie można spotkać na terenie Ameryki Północnej, jest niezwykle znana Niagara.

9. USA

Ciekawy jest fakt, że chrześcijaństwo na terenie USA to najpopularniejsza tam religia, ale tuż za nią znajduje się równie popularny Judaizm.

10. Wskaźnik rozwodów

Stany Zjednoczone znane są również z tego, że są państwem, gdzie wskaźnik rozwodów jest najwyższy na całym świecie.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.