Ameryka Północna

Co warto zobaczyć w Hollywood

hollywood

Hollywood to miejsce kojarzone z największymi gwiazdami kinowymi i największymi hitami filmowymi. O wizycie w Los Angeles, czyli mieście aniołów marzy wielu miłośników światowego kina. Odwiedzając miasto mają oni nadzieję na przypadkowe spotkanie ze swoimi ulubionymi aktorami oraz postaciami znanymi z ekranu. Jednak Los Angeles to nie tylko stolica światowego kina, lecz przede wszystkim jedno z najbardziej tętniących życiem miast na całym świecie, które posiada mnóstwo atrakcji dla każdego.

1. Griffith Observatory – Punkt widokowy, który wielu uznaje za najpiękniejszy. Panorama rozciąga się na dużą część miasta. Najlepsza pora dnia na odwiedzenie Griffith Observatory to zdecydowanie wieczór lub noc, gdy miasto rozświetlone jest milionem świateł. Widok na miasto umożliwia również dostrzeżenie najsłynniejszego napisu HOLLYWOOD. Z tego miejsca pochodzą najsłynniejsze fotografie z miastem w tle.

2. UCLA – jeden z najsłynniejszych na całym świecie uniwersytetów. Będąc fanem filmowych hitów rodem z Hollywood warto przejść się po kampusie uniwersytetu UCLA. Ceglane budynku łudząco przypominają te obecne na ekranie. Uniwersytet jest tętniącym życiem studenckim miejscem, w którym znajduje się wiele parków, bibliotek i przepięknych, zabytkowych budynków. Istnieje możliwość kupienia wyjątkowej bluzy z logiem uniwersytetu, która daje poczucie przynależności do społeczności studenckiej UCLA.

3. Santa Monica – to jedna z dwóch najbardziej znanych plaż znajdujących się w Los Angeles. Jest to miejsce zakończenia się słynnej drogi Route 66, która swój początek ma w Chicago. Santa Monica to piękna plaża, na której nie spotka się aż takich tłumów ludzi jak na równie popularnej Venice Beach. Liczne ławeczki dają możliwość odpoczynku w całkowitym spokoju z przepięknym widokiem na ocean. Santa Monica jest zdecydowanie lepszym miejscem na odpoczynek od Venice Beach, która przyciąga całą rzeszę turystów ze względu na swoją popularność.

4. Beverly Hills – jedno z najsłynniejszych miejsc, które warto zobaczyć w Hollywood. Jest to dzielnica najbogatszych, która jest bardzo zadbana i wypielęgnowana. Na każdym rogu dostrzec można liczne luksusowe samochody, ekskluzywne butiki i elegancko ubranych ludzi, kojarzących się z tym miejscem. Będąc w Beverly Hills można w pierwszej chwili pozazdrościć gwiazdom i tym najbogatszym, jednak patrząc na to miejsce z pewnego dystansu jest się w stanie docenić swoje dobra.

5. In-N-Out – najpopularniejszy fast food w Los Angeles i w całej Kalifornii. Obiekt znajdujący się przy LAX zasłynął ciekawymi rekordami, takimi jak na przykład burger z zawartością stu kotletów. Punkt znajdujący się przy LAX oferuje miejsca w ogródku, które znajdują się tuż pod trasami przelatujących samolotów. Co chwilę nad głową mogą przelatywać nawet największe maszyny, które pojawiają się tak często jakby naśladowały ptaki. Burgery nie są może najlepszym jedzeniem jakie w Hollywood można dostać, lecz zdecydowanie stanowią pewną atrakcję.

6. Staples Center – miejsce, które zapewnia pełną gamę emocji sportowych największym fanom wielu dyscyplin. Jest to miejsce, które wspólnie dzielą ze sobą takie drużyny jak Lakers, Clippers czy Kings. W Staples Center odbywają się niesamowite widowiska koszykówki, hokej i futbolu amerykańskiego. Będąc w Los Angeles warto zarezerwować sobie bilety na wybrane wydarzenie sportowe i poczuć klimat tego miejsca w pełnej jego okazałości pośród tłumów rozemocjonowanych kibiców sportowych.

7. Mullholland drive – jest droga nazywana bajkową, która najbardziej kojarzy się z filmowymi scenami w Hollywood. Cała droga liczy aż 34 kilometry długości i rozciąga się przez całe wzgórza Hollywood. Widoki, które można dostrzec z drogi rozpościerają się na całe miasto i są niepowtarzalne. Jadąc drogą pnącą się cały czas w górę można podziwiać zdecydowanie najdroższe i najbardziej okazałe domy w okolicy. Wiele z nich to domy należące do największych gwiazd filmowych znanych nam z ekranów.

8. Walt Disney Concert Hall – niezwykły obiekt o bardzo niespotykanej formie. Miejsce, które jest bardzo chętnie fotografowane i z każdej perspektywy może wyglądać całkiem inaczej. Budynek zrobiony jest w stylu bardzo futurystycznym i udostępniony jest dla odwiedzających do zwiedzania. Walt Disney Concert Hall wyróżnia się na tle budynków Los Angeles i jest niesamowitą atrakcja architektoniczną.

9. Nocna przejażdżka – Los Angeles to miasto, które wieczorem zyskuje jeszcze więcej uroki niż za dnia. Przejażdżka ulicami miasta, które rozświetlone są tysiącem świateł przywodzi na myśl sceny filmowe. Istnieje możliwość wynajęcia samochodu wyłącznie na taką przejażdżkę. Podziwianie miasta zza szyby autobusu nie ma w sobie tyle atrakcyjności, co właśnie podróż samochodem przez największe i najsłynniejsze ulice Hollywood.

10. Hollywood Boulevard – obowiązkowy punkt do odwiedzenia dla największych fanów filmowych. Na chodniku znajdują się słynne gwiazdy największych i najsłynniejszych aktorów, reżyserów oraz wielu innych ludzi związanych ze światem filmu oraz sztuki.