Ciekawostki

10 Ciekawostek o AliExpress

dobra

AliExpress to w obecnych czasach jedno z najbardziej znanych miejsc na terenie całego świata internetowego, gdzie każdy z nam może zamówić sobie, praktycznie co tylko chce.

Serwis ten istnieje od 2010 roku i każdego dnia zdobywa coraz to nowszych zadowolonych tym miejscem klientów.

Ale to nie tylko zwykły serwis, gdyż wiąże się z nich niezliczona masa znakomitych ciekawostek, które pozwalają zobaczyć bliżej serwis, którego brak dla wielu klientów jest wręcz nie do wyobrażenia.

1. Fenomen

Jednym z największych fenomenów tego serwisu jest to, że najtańsze produkty można już zamówić nawet za cenę kilkudziesięciu groszy. A żeby tego było mało, to nie płaci się przy tym za przesyłkę.

2. Serwis

Serwis ten każdego dnia rozrasta się na coraz większą skalę. Obecnie ma on w swojej ofercie ponad sto milionów różnorakich produktów, które rzecz jasna podzielone są na różnorakie kategorie.

3. Komentarze

Na uwagę zasługuje tu fakt, że Aliexpress znane jest z możliwości dodawania komentarzy przy każdym produkcie. To szczególnie istotne, gdy nie ma się pewności, czy dokonuje się dobrego zakupu i pomóc mogą inne opinie na dany produkt wystawiane przez innych klientów.

4. Klient

Dla wielu klientów dużym minusem tego serwisu jest zbyt długie oczekiwanie na zamówiony produkt. Najczęstszym terminem na otrzymanie złożonego zamówienia jest jeden miesiąc.

5. Okresu ochronnego

Aliexpress znane jest także z tak zwanego okresu ochronnego. To nic innego, jak czas, gdy klient może tam zgłosić fakt, że zamówiona przez nich paczka po prostu do nich nie dotarła. W przypadku braku dostarczenia paczki w przeciągu 60 dni serwis natychmiastowo zwraca klientowi pieniądze.

6. Chińskie firmy

Warto tu także zauważyć, że serwis ten w absolutnie żaden sposób nie sprzedaje swoich produktów, a jedynie pozwala wielu chińskim firmom na dotarcie do danych klientów na całym świecie.

7. Obywatele Chin

Wiąże się z tym również jeszcze jedna ciekawostka. Otóż obywatele Chin nie mogą kupować znajdujących się tam produktów.

8. Jack Ma

Założycielem Aliexpresu jest Jack Ma, chiński przedsiębiorca, który z wykształcenia jest nauczycielem angielskiego.

9. Problem

Jednym z najczęstszych problemów tego portalu, z jakimi musi podejmować walkę, jest tworzenie ukrytych aukcji internetowych.

10. Założyciel

Założyciel Aliexpresu na początku znany był z tego, że tworzył różnorakie strony internetowe, a na pomysł założenia owego portalu wpadł przypadkowo.