Porady

Alergik w podróży – jak się do niej przygotować?

Młoda kobieta rozmawiająca przez telefon, jadąca pociągiem

Dla wielu z nas podróż jest czymś długo wyczekiwanym. Niestety coś tak pasjonującego może zostać zniszczone przez pewnego rodzaju utrudnienie, którym jest alergia. Jeśli to właśnie Ciebie dotyka ten problem i nie wiesz, jak go zwalczyć to trafiłeś idealnie, ponieważ w tym artykule dowiesz się, co zrobić, aby Twoja podróż przebiegła pomyślnie oraz jak się do niej odpowiednio przygotować.

Podstawowe działania, które powinieneś podjąć

W przypadku alergii sezonowych, dobrym pomysłem jest wcześniejsze zbadanie miejsca docelowego w celu ustalenia, jakie alergeny są powszechne w porze roku, w której decydujesz się na podróż. Jeśli jedziesz do celu, włącz klimatyzację w samochodzie na 10 minut przed wyjazdem i sprawdź, czy otwory wentylacyjne działają prawidłowo. Najlepiej wyjechać wczesnym rankiem lub późnym wieczorem, kiedy prawdopodobnie napotkasz mniejszy ruch uliczny i mniejsze zanieczyszczenie powietrza. Po przybyciu do hotelu skorzystaj również z klimatyzacji. Przy włączonej klimatyzacji i zamkniętych oknach możesz zmniejszyć narażenie na pyłki w pomieszczeniach o ponad 90%. Im częściej korzystasz z klimatyzacji w budynkach i samochodach, tym bardziej prawdopodobne jest, że zmniejszysz szansę na kontakt z alergenami. Weź prysznic i przebierz się, jeśli byłeś na dworze, aby pozbyć się części pyłków, które nosisz ze sobą.

Jak działać ze zwierzętami?

Jeśli wiesz, że będziesz odwiedzać przyjaciół lub rodzinę, która ma zwierzęta, możesz zatrzymać się w pobliskim hotelu, aby odpocząć po kontakcie ze zwierzęciem i zregenerować się, jeśli Twój organizm przeszedł to ciężko. Tylko upewnij się, że zatrzymujesz się w hotelu, w którym zwierzęta domowe nie są akceptowane. Jeśli chodzi o nie, możesz mieć zwiększoną ekspozycję i niekoniecznie będziesz w stanie tego uniknąć. Możesz być narażony na kontakt z kotami i psami lub ludźmi, którzy są właścicielami zwierząt domowych i chodzą z alergenami na swoich ubraniach. Jeśli mieszkasz w domu ze zwierzęciem, które wpływa na Twoją alergię, staraj się od niego odizolować. Rób wszystko, aby uniknąć dłuższego kontaktu ze zwierzęciem i zażywaj leki przeciwalergiczne. Idealnym momentem będzie odpoczynek na jakościowym materacu, takim jak materace dla alergika renomowanej marki Hilding Anders. Warto sprawdzić, gdzie kupić materac w Sosnowcu oraz jakie są cechy materacy.

Młoda rodzina z uroczą córeczką kładzie się na łóżku, wypróbowując w sklepie miękkość materaca. Kupowanie łóżka i pościeli.

Alergie pokarmowe

W domu osoby z alergiami pokarmowymi mają kontrolę nad składnikami. Jeśli jednak jesteś w drodze lub w restauracji, nie masz tego samego poziomu kontroli. Rozważ zakwaterowanie z kuchnią lub aneksem kuchennym. Umyj naczynia przed ich użyciem. Bądź czujny na ekspozycje, które mogą zwiększyć poziom objawów.

Co robić podczas podróży samolotem?

Pamiętaj, aby zabrać ze sobą wszystkie leki w torbie podręcznej w oryginalnych opakowaniach z zaleceniami lekarza i numerami telefonów do aptek. Kiedy wybierasz się w podróż, zlokalizuj najbliższy szpital, aby wiedzieć, jak się tam dostać w przypadku ciężkiej reakcji alergicznej. W samolocie powietrze w kabinie pod ciśnieniem jest bardzo suche. Utrzymuj alergię pod kontrolą za pomocą sprayu lub mgiełki z solą fizjologiczną. W obecnych czasach możesz, także wyposażyć się w maseczkę na twarz, aby zmniejszyć obawy innych pasażerów z wirusem Covid-19. Jeśli poczujesz się gorzej, od razu poinformuj o tym najbliższego pasażera lub osobę, która zajmuje się obsługą gości.

Radosny, brodaty mężczyzna ze smartfonem podróżujący samolotem