Porady

Jak właściwie dbać o swój samochód

samochód w podróży

Nie musisz być ekspertem w dziedzinie mechaniki, aby dobrze dbać o swój samochód. Potrzeba tylko odrobiny wiedzy. Oto rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać samochód w dobrym stanie przez wiele lat i kilometrów.

Sprawdź i wymień swoje światła i wycieraczki

Światła i wycieraczki przedniej szyby są bardzo ważnymi elementami bezpieczeństwa w pojeździe i często są zaniedbywane. Wycieraczki przedniej szyby powinny być wymieniane regularnie lub gdy zauważysz, że coś jest z nimi nie tak.

Wymieniaj płyn hamulcowy

Płyn hamulcowy jest higroskopijny. Oznacza to, że jest on w stanie przyciągnąć wilgoć. Wilgoć powoduje korozję i uszkodzenie elementów składowych. Raz w roku wymieniaj płyny i system odpowietrzania. Płyn hamulcowy jest tani. Zaciski, węże i czujniki są drogie.

Serwisuj swój samochód

Jeśli Twój samochód BMW jest nowy i objęty gwarancją, jesteś na dobrej pozycji do regularnego serwisowania samochodu. Planowana konserwacja obejmuje sprawdzenie elektroniki, wyważanie kół, wymianę oleju i płynów. Jak również wiele innych istotnych elementów pracy. Jeśli Twój samochód nie jest już objęty gwarancją, powinieneś nadal podejmować kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa, aby uniknąć większych bólów głowy w przyszłości. Części samochodowe do BMW znajdziesz na tej stronie rexbo.pl

Czyszczenie wnętrza i na zewnątrz samochodu co miesiąc. Poważnie.

Utrzymanie samochodu w czystości jest jak utrzymanie swojego pokoju w czystości, z wyjątkiem tego, że każdy może zobaczyć Twój samochód i ocenić, jak bardzo jesteś brudny lub czysty.

Czysta szyba przednia

Brudna szyba przednia stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa, ponieważ przesłania widok na drogę. Należy więc regularnie czyścić szybę. Używając gąbczastej części wycieraczki na stacji benzynowej, nasącz całą przednią szybę płynem czyszczącym. Następnie mocno pociągnij wycieraczkę ze środka przedniej szyby na boki, usuwając pozostałe smugi

Sprawdzaj ciśnienie w oponach co miesiąc.

Nieprawidłowe ciśnienie w oponach może prowadzić do wielu problemów, w tym słabego hamowania, niestabilność czy przebicia opony, więc sprawdzaj ciśnienie w oponach za darmo na stacjach benzynowych.

Wymieniaj oleje różnicowe

Chociaż nie wymagają częstego serwisowania, płyny te należy wymieniać w zależności od częstotliwości serwisowania. Zawsze stosuj olej przekładniowy dla zalecanego typu i lepkości.

Wymieniaj olej co 7500 do 10000 kilometrów i użyj niezawodnej marki.

Większość ekspertów zgadza się, że dobrze jest regularnie go zmieniać. Jeśli nie wiesz, czego używać, większość samochodów dobrze współpracuje z syntetycznym olejem, takim jak Mobil 1, a wymiana oleju w warsztacie jest zazwyczaj łatwiejsza niż samodzielna wymiana. Twój samochód potrzebuje oleju do smarowania silnika, tak by dobrze działał.