Ciekawostki

10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Albanii

Albania to państwo na Półwyspie Bałkańskim, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów.

Nie jest jeszcze tak popularna, jak Chorwacja, dlatego można tam wciąż cieszyć się mniejszym tłumem w znanych miejscach. Jednak ze względu na coraz większe zainteresowanie tym państwem, na miejscu pojawia się coraz więcej atrakcji dla całych rodzin.

Oto kilka atrakcji dla najmłodszych turystów.

1. Aquapark Albania Blue Magic Water

Aquapark Albania Blue Magic Water to ogromny park wodny z basenami, zjeżdżalniami i wydzieloną strefą dla dzieci. kompleks oferuje moc wrażeń i świetną zabawę dzieciom w różnym wieku.

2. Durres

Region Durres słynie z niezwykle malowniczo usytuowanego amfiteatru i pięknych plaż. To miejsce, które skradnie serca nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Miejscowość świetnie sprawdzi się jako cel wakacyjnej podróży.

3. Kruja

Kruja to jedno z najsłynniejszych miast oraz historyczna stolica Albanii. Na miejscu nie brakuje zabytków i zachwycających widoków. Małych turystów z pewnością zachwyci twierdza Skanderberga, do której wchodzi się przez turecki bazar. Na kolorowych straganach znajduje się mnóstwo pamiątek, zabawek, kubków i barwnej biżuterii.

4. Berat

Berat to imponujące miasto stanowiące muzeum wystawiające siebie. Zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i może przenieść małych turystów w tajemniczy świat legend i historii.

5. Bunkry

Mali wielbiciele militariów i budowli wojskowych mają tutaj okazję zwiedzić sporo bunkrów. W całej Albanii jest ich ponad 750 tysięcy i zostały zbudowane przez komunistycznego dyktatora, Envera Hoxhy.

6. Zagrożone gatunki

Z kolei dzieci, które uwielbiają zwierzęta, będą miały tutaj okazję zobaczyć gatunki uznawane za zagrożone na całym świecie. Należą do nich na przykład foka mnichów śródziemnomorskich, kormoran czy pelikan dalmatyński.

7. Nowoczesne technologie

W XXI wieku nie bez znaczenia pozostają kwestie nowoczesnych technologii. Internet w Albanii jest jednym z najtańszych i najszybszych w Europie.

8. Zamek Rozafat

Zamek Rozafat niedaleko Szkodry jest jednym z najciekawszych zabytków w kraju. Z miejscem tym wiąże się legenda o Rozafie, która została żywcem zamurowana na zamku.

9. Jezioro Ochrydzkie

Jezioro Ochrydzkie znajduje się po części w granicach Albanii, a częściowo na terenie Macedonii. Jest wyjątkowo malowniczym zbiornikiem wodnym, które przypadnie do gustu całym rodzinom, a zwłaszcza wielbicielom sportów wodnych.

10. Butrint

Butrint to nie tylko urocza osada, ale również stanowisko archeologiczne, które powinno spodobać się małym amatorom historii. Znajduje się przy granicy z Grecją i zostało w całości wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.