Polska

TOP 5 najpopularniejszych wycieczek szkolnych

Udana szkolna wycieczka oznacza wiele nowych wrażeń i wspomnień. To aktywna edukacja, która łączy zdobywanie wiedzy i zabawę. Uczniowie zazwyczaj oczekują od niej przygody, a nauczyciele wiedzy. I choć na pierwszy rzut oka wydaje się trudnym pogodzenie tych życzeń, my zawsze łączymy je w jeden program i zapraszamy na nasze wypróbowane trasy!

Czym się zajmujecie?

1. Gród królewski – Kraków

Wawel Kraków

Majestatycznie wznoszący się nad miastem Wawel oraz krakowskie kopce przypominają o dawnych dziejach. Zachwycające Stare Miasto zaprasza do niespiesznych spacerów, zanurzających wszystkich gości w sięgającej średniowiecza historii grodu Kraka. Tę poznać warto w nowoczesnym Muzeum Podziemia Rynku. Kultury i sztuki można tu uczyć się na każdym kroku. W Bazylice Mariackiej z ołtarzem Wita Stwosza i polichromią Jana Matejki, w kościele franciszkanów z witrażem Stanisława Wyspiańskiego, w Sukiennicach z galerią malarstwa. Na ciekawych świata czeka plenerowy Ogród Doświadczeń im.S.Lema, a na spragnionych zabawy – parki rozrywki. Jedno jest pewne, wycieczki szkolne do Krakowa zapewniają mnóstwo atrakcji.

2. Stolica różnorodności – Warszawa

Plac zamkowy z wieży św Anny

To jedyna taka stolica w Europie. Doszczętnie zrujnowane i od zera odbudowane miasto robi wrażenie brawurowym tempem rozwoju. Tu tradycja przeplata się z nowoczesnością. Niemalże sąsiadują ze sobą zrekonstruowane kamieniczki Starego Miasta i kolejne, nowe wieżowce biurowe. O dramatycznej historii przypominają Muzeum Powstania Warszawskiego, POLIN, a także liczne pomniki i tablice. Młoda Warszawa to np. liczne wydarzenia kulturalne i sportowe na Stadionie Narodowym oraz doświadczenia i eksperymenty w Centrum Nauki Kopernik. Na zwiedzających czekają także siedziby instytucji państwowych oraz radia i telewizji.

3. Bogactwo ciekawostek – Wrocław

Urząd Miasta Wrocławia

Wrocław to miejsce pełne atrakcji. Oryginalne jest tu nie tylko powstawanie coraz to nowych, osławionych już krasnoludków. Przyciągają wzrok odnawiane ulice i kamienice. Wśród licznych mostów czekają malownicze zakątki doskonałe na spacery. Niezmienne wizytówki, jak Ostrów Tumski i Panorama Racławicka, to konkretna lekcja historii. Miasto stale wzbogaca ofertę edukacyjną przez udostępnianie do zwiedzania miejsc takich jak Hydropolis czy Sky Tower. Na gości czeka również imponujące Afrykarium oraz otaczające je ZOO pełne najróżniejszych zwierząt.

4. Morskie klimaty – Trójmiasto

Gdańsk neptun

Zatoka Gdańska to miejsce, w którym zręcznie połączyć można zwiedzanie miasta i pobyt nad morzem. Gdańsk to lekcja historii dawnej i nowej, którą poznać można spacerując od Westerplatte i starego Żurawia, przez Długi Targ z Ratuszem Staromiejskim, aż po Pomnik Stoczniowców na Placu Solidarności. Portowa Gdynia pozwala odwiedzić żaglowiec „Dar Pomorza” i ORP „Błyskawicę”. Na zaciekawionych morzem czeka również Muzeum Oceanograficzne. Sopot oznacza spacer sławnym Molo i zasłużony odpoczynek na plaży.

5. Górska przygoda – Zawoja

Trybala baner olimpiada

Piękne beskidzkie krajobrazy, świeże górskie powietrze i spotkania z ludźmi, którzy otoczeni pięknem przyrody żyją z pasją – to atrakcje Zawoi. Położona u stóp Babiej Góry miejscowość zaprasza do wędrówek, zdobywania szczytów oraz gier i zabaw na polanie podczas zielonej szkoły. Oparte na idei aktywnej edukacji zajęcia terenowe, warsztaty rzemiosła regionalnego i wizyty w zagrodzie ze zwierzętami to ciekawa propozycja dla dzieci i młodzieży. Dzień w górach kończy się watrą w towarzystwie dźwięków górskiej kapeli.