10 Najlepszych Atrakcji dla dzieci w Rewie

plaża w Rewie
źródło: kkic / Wikipedia

Rewa to przepiękne miejsce, które bezapelacyjnie warto zobaczyć przynajmniej raz w swoim życiu. To prawdziwa kopalnia pięknych zabytków i licznych atrakcji, które zadowolą każdego.

To również doskonałe miejsce dla najmłodszych, gdyż i dla nich czeka tu, jak i w okolicy Rewy masa licznych atrakcji, których nie zapomną przed bardzo długi czas.

Mini Zoo – Zwierzaki Nad Potokiem w Żukczynie

alpaka przy ognisku

Mini Zoo znajduje się blisko Gdańska. Można tutaj przyjechać całą rodziną. Obiekt oferuje również możliwość organizacji imprez plenerowych i okolicznościowych: zabaw, festynów, biesiad, czy organizacji urodzin, ognisk.

Mini zoo otwarte jest od czwartku do niedzieli od 10 do 17.

Interaktywne Zoo „Zwierzaki Nad Potokiem” znajduje się w Żukczynie koło Gdańska. To miejsce, w którym dzieci mają okazję poznać, dotknąć, nakarmić i pogłaskać wiele gatunków oswojonych zwierzaków.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku dla całych rodzin.

Wiele mieszkańców Mini Zoo urodziło się i wychowało wśród ludzi. Lubią kontakt z dziećmi, uwielbiają się przytulać i być głaskane.

W soboty i niedziele rozpalane jest ognisko dla wszystkich gości. Na miejsce można przywieźć własny prowiant lub zakupić kawę i kiełbaski z pieczywem w Food Trucku.

kucyki

Zaletą tego obiektu jest parking pośrodku mini zoo, dzięki czemu mamy stały dostęp do rzeczy z samochodu.

Na wyspie pośrodku stawu znajduje się altana gdzie w razie czego można schować się przed deszczem.

Dzieci po prostu uwielbiają karmienie zwierząt. Są tutaj bardzo dobre warunki do wypoczynku podczas pobytu.

Mini Zoo jest świetną atrakcją dla dzieci. Są tutaj: kucyki, emu, egzotyczne ptaki, daniele, kozy, świnki, owieczki, pawie i wiele innych. Emu – Nandi i Tośka skradną Wasze serce.

kozy

Większość zwierząt jest oswojona. Można podejść, karmić.

Specjalne atrakcje:

 • karmienie 2 metrowych emu, alpak i innych zwierząt
 • jazda na kucyku w soboty i niedziele
 • oglądanie egzotycznych ptaków, papug
 • przytulanie i głaskanie króliczków i świnek morskich
 • owce, kozy, daniele, świnki wietnamskie, kaczki ozdobne, pawie
 • huśtawki i zjeżdżalnia dla dzieci
 • minikoparka

emu

CENNIK:

 • dorośli– 20 zł
 • dzieci – 10 zł
 • dzieci poniżej 3 lat – wstęp wolny
 • dodatkowo przejażdżka na kucyku – 10 zł

Jeśli chodzi o alpaki, to są one bardzo spokojne.

Na życzenie można dostać za darmo kubek do karmienia różnych zwierząt. Można alpaki nakarmić przysmakiem z ręki. Fajnie jest alpaki przytulać i robić sobie z nimi zdjęcia.

alpaki jedzą

Dojazd autobusami z Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Starogardu Gdańskiego: 400, 401, 443, 445, 447, 884, 850

Zobaczcie jakie zwierzęta się tutaj znajdują: Galeria

Do najbliższego przystanku autobusowego 4 minuty pieszo.

Adres: Nad Potokiem 5, Żukczyn

1. Wild West Ranch

To pierwsze z fantastycznych miejsc, które zachwycą wszystkich obecnych tam najmłodszych. Park rozrywki, który utrzymany jest w klimacie Dzikiego Zachodu, jest terenem, z którego żaden z młodych odwiedzających nie będzie chciał za żadne skarby wyjść.

2. Muzeum „Kocham Bałtyk”

Znajdująca się budowla w Swarzewie to nic innego, jak kolejny park rozrywki zachwycający swoimi możliwościami. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się rzecz jasna strefa LEGO, która za każdym razem jest niesamowicie oblegana przed najmłodszych.

3. Strusia Farma

Kolejna atrakcja znajduje się niedaleko Rewy, a dokładniej mówiąc w Kniewie. To wspaniałe mini ZOO, w którym najmłodsi mogą przede wszystkim podziwiać strusie afrykańskie. Każdego z nich można zarówno pogłaskać, jak i również nakarmić.

4. Miejski Ogród Zoologiczny

Każde dziecko, które kocha zwierzęta, koniecznie powinno udać się właśnie w to miejsce. Znajdą tu masę różnorakich zwierząt, które będą mogły podziwiać godzinami. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się tu pantery śnieżne.

5. Loty balonem

To jedna z takich atrakcji, które pamięta się do końca życia. Loty nad Rewą i okolicami podziwiając przy tym ich piękno, sprawiają, że każde dziecko, które tego doświadczy, przez bardzo długi czas nie może wyjść z zachwytu.

6. Centrum Nurkowania i Turystyki

To atrakcja dla tej odważniejszej młodzieży. Profesjonalni kursanci sprawią, że podwodne podróże będą dla nich niesamowitą pamiątką i ogromnym przeżyciem praktycznie do końca życia.

7. Fokarium

Kolejne piękne miejsce, które zachwyci każde dziecko w nim obecne. Urocze foki przysporzą im wiele śmiechu i rozrywki. To atrakcja zdecydowanie na wiele godzin.

8. Ocean Park

To nic innego, jak ogromny lunapark, który zabierze każde dziecko w podwodny świat pełen licznych figur zwierząt wodnych, jak i również ciekawostek z nimi związanych.

9. Park Historyczny

Znajduje się on na terenie Sławutowa i jednocześnie jest to dla najmłodszych doskonała okazja do nauki. Mogą one poznać pełną historię słowiańskich osad z przełomu dziewiątego i dziesiątego wieku.

10. Kompleks Sportowy

To miejsce, które znajduje się na terenie Kosakowa, gdzie każde dziecko będzie miało zapewnione masę aktywności. Pływania, liczne boiska to prawdziwy raj dla najmłodszych.

4.3/5 - (liczba ocen: 6)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.