Podróże

5 najpopularniejszych stoków narciarskich w Polsce – ranking ośrodków

stok narciarski

Czasy, kiedy chcąc pojeździć na nartach w komfortowych warunkach, trzeba było wyjeżdżać w Alpy lub przynajmniej do naszych południowych sąsiadów, minęły bezpowrotnie. Polskie ośrodki narciarskie wciąż się rozwijają, przez co przyciągają coraz więcej wymagających amatorów białego szaleństwa. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze nawet w kraju możesz poczuć się jak na najlepszych światowych trasach. Sprawdź, które polskie stoki są najpopularniejsze!

Wybór ulubionego rodzimego ośrodka narciarskiego dla każdego jest indywidualny. Szczególnie że duże znaczenie ma tu lokalizacja. Mieszkańcy Małopolski i centralnych części kraju najchętniej wybierają pobliskie Tatry lub Beskidy, podczas gdy narciarze z Dolnego Śląska i Wielkopolski z upodobaniem jeżdżą w bliższe im Sudety. Liczą się też indywidualne preferencje dotyczące m.in. stylu jazdy oraz ceny. W sezonie na ośnieżonych stokach trudno o spokój i kameralną atmosferę, jednak i tak najchętniej wybieramy rodzime tereny. Na najpopularniejszych stokach często możesz liczyć też na najlepsze warunki do szusowania. Gdzie warto się wybrać?

Pamiętaj, że jeśli chcesz skompletować sprzęt przed wyjazdem, możesz to zrobić na na https://www.nartywarszawa.pl/ (lub w sklepie stacjonarnym).

Szczyrk

To jedno z najpopularniejszych miejsc w Polsce, a także najbardziej nowoczesnych. Tutejsza infrastruktura może się równać z tą zagraniczną. 10-osobowa gondola i 6-osobowa kolej krzesełkowa dostarczają niesamowitych wrażeń już przy samej podróży na szczyt. Łącznie w Szczyrku czeka na narciarzy ponad 20 km tras o różnych poziomach trudności, a nowe karnety umożliwiają poruszanie się po wszystkich z nich.

Białka Tatrzańska

Ta miejscowość jest ulubioną naprawdę wielu narciarzy. To najpopularniejszy ośrodek całego Podhala. Można tu jeździć aż na 22 trasach w ramach trzech stacji narciarskich (z możliwością zakupu wspólnego karnetu na wszystkie z nich). Aż 10 kolejek krzesełkowych to komfortowa podróż na szczyt. W tym ośrodku nie brakuje atrakcji dla całej rodziny – trasy są zróżnicowane, a infrastruktura bardzo rozbudowana. Usatysfakcjonowani będą zarówno najmłodsi i początkujący narciarze, jak i „starzy wyjadacze”.

Zieleniec

Powstała w Zieleńcu Ski Arena to mekka przede wszystkim miłośników freeride-u – zarówno narciarzy, jak i snowboardzistów. To wszystko ze względu na działające tu dwa ski parki z ciekawymi przeszkodami. Każdy narciarz znajdzie tu jednak coś dla siebie – do dyspozycji są 34 trasy (w tym jedna czarna) o łącznej długości 22 km. To największy ośrodek Kotliny Kłodzkiej, który ze względu na swoją popularność i unikalne warunki klimatyczne (przypominające te alpejskie) wciąż się rozwija.

Czarna Góra – Sienna

Czarna Góra to jeden z najpopularniejszych ośrodków w zachodniej części kraju, szczególnie od kiedy oddano tu do użytku nowoczesną 6-osobową kanapę z podgrzewanymi siedzeniami. Prężnie działa tu system sztucznego naśnieżania oraz oświetlenie umożliwiające jazdę po zmroku na większości tras. Znajdą tu coś dla siebie zarówno początkujący, jak i zaawansowani. Ośrodek wyróżnia obecność 6 tras o długości powyżej 1000 m (w tym jednej czarnej).

Jaworzyna Krynicka

Krynica Zdrój to miejscowość wypoczynkowa odwiedzana chętnie przez turystów niezależnie od pory roku. Dodatkowe atrakcje sprawiają, że również tutejsze stoki przyciągają wielu amatorów narciarstwa. Ośrodek dysponuje ośmioma trasami. Wszystkie są naśnieżane, a większość również oświetlana. Działa tutaj również snowpark oraz trasa slalomowa.