Ciekawostki

10 zaskakujących atrakcji dla dzieci w Poroninie

Fot. Kolanin / Wikipedia

Poronin to niezwykle piękne miejsce, które powinien przynajmniej raz w swoim życiu odwiedzić każdy. Ale to nie tylko wiele zabytków i magicznych widoków. To również prawdziwa kopalnia fantastycznych atrakcji dla najmłodszych, które zostają w ich głowach na długie lata. Dlatego warto zapoznać się z tymi najlepszymi z nich, by w pełni zrozumieć fenomen tego miejsca. Oto interesujące atrakcje dla dzieci w Poroninie.

1. Dom do góry nogami

To pierwsza z atrakcji, którą najmłodsi koniecznie powinni zobaczyć. Każdy z nich, jest w ogromnym szoku, widząc dom, którego dach dotyka ziemi i wszystko w nim jest inaczej, niż powinno. Zdecydowanie niezapomniane przeżycie.

2. Park linowy Stary Bór

To znakomita atrakcja zarówno dla tych młodych, jak i również tej starszej młodzieży. To nie tylko wiele godzin doskonałej zabawy, ale także możliwość sprawdzenia stanu swojej sprawności na wielu czekających tam przeszkodach.

3. Psie zaprzęgi

Każde dziecko, które zakochane jest w psach, koniecznie powinno udać się właśnie w to miejsce. Widząc tyle zwierzątek w jednym miejscu, niejeden milusiński oszaleje z zachwytu i nie będzie chciał nawet na chwilę opuszczać tego miejsca.

4. Quady

To rozrywka dla tych starszych, ale na pewno jedna z lepszych. Znakomicie przygotowane trasy, zarówno te łatwe, jak i trudniejsze sprawiają, że jazda tam będzie dla nich prawdziwą przyjemnością i bardzo często nie lada wyzwaniem.

5. Górski Ośrodek Jeździecki

To kolejna z atrakcji, którą pokochają najmłodsi. Będą miały one możliwość nauczenia się jazdy konnej, a Ci najmniejsi będą mogli pojeździć na niezwykle uroczych kucykach. To miejsce wywoła wśród nich wiele uśmiechu, ale również łez wzruszenia.

6. Trasy rowerowe

Każdy młody pasjonat jazdy na rowerze również znajdzie tutaj coś dla siebie. To prawdziwa kopalnia wspaniałych tras, których pokonywanie przez najmłodszych na rowerze, będzie niesamowitym przeżyciem.

7. Zimowy park rozrywki

To zdecydowanie atrakcja zimowa, ale uwielbiana przez najmłodszych. Tory saneczkowe, kuligi, rakiety śnieżne, to tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają tu na młodych adeptów takiego spędzania czasu.

8. Tatrzański Park Rozrywki

To zdecydowanie atrakcja dla młodych, ale lubiących rywalizację, jak i oczywiście dobrą zabawę. Pola mini golfowe, paintball dla dzieci, trampoliny, to tylko cząstka tego, co czeka ich w tym właśnie miejscu.

9. Termy Gorący Potok

To istna kopalnia atrakcji dla najmłodszych. Poza wodnymi zabawami mają one również możliwość skorzystania tam z niesamowitego mini parku linowego, który zapewnia wiele godzin wspaniałej rozrywki.

10. Aquapark Zakopane

To kolejne wodne atrakcje dla najmłodszych. Duży wybór basenów, zjeżdżalni i innych atrakcji, to wszystko to, czego potrzebują.