10 intrygujących ciekawostek o Mc’Donalds

restauracja mc'donalds

Restauracje McDonald’s są najbardziej rozpoznawalnymi na całym świecie. Swoją popularnością przebiły takie sieciówki jak KFC, czy BurgerKing. Nie znam osoby, która nigdy w życiu choćby nie spróbowała posiłków serwowanych w tym popularnym fast fodzie.

Oto garść ciekawostek na temat tej

1. W Polsce jest, aż 500 restauracji McDonald’s. Magiczna 500 restauracja została otwarta 13 maja 2022 roku w Wyszkowie, przy ul. Piłsudskiego 46 (województwo mazowieckie).

2. Na całym świecie jest 38 000 restauracji McDonald’s.

3. W nie których krajach obowiązuje zakaz otwierania restauracji McDonald’s. Należą do nich Czarnogóra, Macedonia i wyspy Bermudy. Restauracje na terenie tych krajów istniały w przeszłości przez bardzo krótki czas, lecz zostały zamknięte z powodów ekonomicznych i społecznych.

4. Restauracja McDonald’s w Liverpoolu wprowadziła zakaz wstępu osobom po godzinie 17:00 z powodu nadużyć wobec personelu.

5. Najbardziej popularnym serwowanym daniem są frytki.

6. McDonald posiada swoją fundację – Fundacja Ronalda McDonalda. Powstała w USA w 1969 roku, natomiast w Polsce działa od 2002 roku,

7. Królowa Elżbieta wydzierżawia grunty, będące własnością monarchii, na których znajduje się Banbury Gateway Shopping Park, gdzie mieści się McDonald. Prawo brytyjskie mówi natomiast o tym, że wszystko co mieści się na gruntach królewskich jest własnością monarchy.

8. Menu restauracji McDonald’s jest uzależnione od miejsca, w którym się znajduje. Tak też we Włoszech dostaniemy burgera na słodko, gdzie zamiast kotleta otrzymamy nutelle, w Urugwaju możemy zamówić naleśnik wypełniony dulce de leche z nałożonymi lodami waniliowymi, w Japonii możemy zamówić kurczaka shaka shaka podawanego w torebce z przyprawą.

9. Największy McDonald’s znajduje się w Orlando na Florydzie. Budynek jest trzypiętrowy i ma powierzchnię 19000 stóp kwadratowych. Na środku restauracji znajduje się pomnik Ronalda McDonalda o wysokości 30 stóp. Restauracja jest czynna 24godziny na dobę. Obok budynku mieści się Disney World i czarodziejski świat Harrego Pottera.

10. McDonald’s słynie z nietypowych pomysłów architektonicznych. W Westerville, USA McDonald’s znajduje się na pokładzie samolotu, a w Ulsan, Korea Południowa znajduje się McDonald’s wzorowany na stacji paliw. Natomiast w Polsce w Lęborku działa minimalistyczny McDonald’s pozbawiony całkowicie dekoracji.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.