10 najlepszych restauracji w Suwałkach

Suwałki to urocze miasto znajdujące się w województwie podlaskim.

W sąsiedztwie znajduje się Wigierski Park Narodowy oraz Suwalski Park Narodowy. Zdecydowanie jest to miejsce, do którego warto wybrać się bez względu na porę roku.

Zachwyca i jak to na ogół bywa z miejscowościami chętnie wybieranymi przez turystów, oferuje również dosyć bogatą ofertę gastronomiczną.

1. Rozmarino

Rozmarino to restauracja, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Zdecydowanie warto spróbować pizzy, choć warto również skusić się na pyszną golonkę wiśniowo-miodową.

2. Karczma Polska

Karczma Polska to miejsce dla prawdziwych głodomorów. Poza barszczem z pysznymi pasztecikami, można również skusić się na doskonale przyrządzoną karkówkę z warzywami, pasztet z pistacjami czy wybitne pierogi z łososiem i koperkiem.

3. Kuchnia u Alika

Kuchnia u Alika to raj dla entuzjastów kuchni tatarskiej. Warto skusić się na tradycyjny czeburek krymski, czyli pieróg smażony na głębokim oleju. Dosyć dużym zainteresowaniem cieszą się także stulistniki, czyli potrawa wielowarstwowa z ciasta makaronowego.

4. Browar Północny

Browar Północny to miejsce, w którym będziemy mogli delektować się pysznym piwem, choć warto zwrócić uwagę również na ofertę gastronomiczną. Oferta zawiera pierogi w różnych wersjach, burgery, a także tradycyjne kartacze czy pyszne golonki w piwie.

5. Naleśnikarnia Lemon

Naleśnikarnia Lemon to miejsce dla osób, które nie wyobrażają sobie dnia bez pysznego naleśnika. W karcie dań znajdziemy naleśniki przyrządzane na różne sposoby, a zatem bez problemu znajdziemy coś dla siebie.

6. Reatauracja Tatarak

Reatauracja Tatarak to niezwykle klimatyczne miejsce i na szczęście karta dań pełna pyszności. Krem z liści lipy, tatar z sarny czy bekon w czekoladzie to zaledwie namiastka tego, czym można delektować się na miejscu.

7. Zapieksy Suwałki

Zapieksy Suwałki to miejsce dla osób, które doceniają szybkie i stosunkowo tanie rozwiązania. W tym wypadku mamy do czynienia z naprawdę doskonałymi zapiekankami w różnych kombinacjach składnikowych.

8. Laguna

Laguna to miejsce, w którym bez problemu zorganizujemy wesele lub rocznicę. To również miejsce, które posiada wspaniałą kartę dań. Pyszny sandacz, placek po węgiersku czy golonka z warzywami to dania, na które warto się w tym wypadku skusić.

9. „Na starówce”

„Na starówce” to miejsce, w którym królują smaki Suwalszczyzny. Warto się tutaj wybrać, by skosztować lokalnej kuchni w postaci chłodnika litewskiego, sielawy czy świeżonki.

10. Ciao Amore

Ciao Amore. Świetne miejsce dla entuzjastów włoskich placków i makaronów. To prawdziwy raj dla miłośników owoców morza.

2.7/5 - (liczba ocen: 4)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.