10 najlepszych restauracji w Płock

Płock to niezwykle malownicze miasto usytuowane w województwie mazowieckim.

Jeszcze dziesięć wieków temu cieszył się mianem stolicy Polski. Obecnie jest jednym z tych miast, które zachwycają krajobrazami i każdego roku ściągają mnóstwo turystów z różnych części Polski.

To również doskonałe miejsce pod względem gastronomicznym.

1. Oberża pod Strzechą

Oberża pod Strzechą to jedno z tych miejsc, którego nie wolno pominąć, będąc w Płocku. Pyszne jedzenie to znak rozpoznawczy. Zdecydowanie warto się skusić na popisowe dania w postaci wieprzowinki po szlachecku czy żeberka z serca Arizony.

2. Karczma pod Strzechą

Karczma pod Strzechą jest z kolei miejscem, które zachwyci miłośników domowej polskiej kuchni. Na uwagę zasługują przede wszystkim kotlety mielone z buraczkami i pyszne pierogi.

3. Browar Tumski

Browar Tumski to nie tylko klimatyczne wnętrze, ale również pyszny staropolski żurek, pierogi z gęsiną czy pyszna golonka. Miejsce idealne dla prawdziwych smakoszy.

4. Jadłodajnia Do Syta!

Jadłodajnia Do Syta! to schludnie i elegancko urządzony lokal, w którym można delektować się pysznym domowym jedzeniem w przyzwoitych cenach. Warto skosztować wybitnych pierogów czy pysznych ryb, które są serwowane w lokalu.

5. Antrykot Steakhouse

Antrykot Steakhouse to oryginalne pod względem gastronomicznym miejsce na mapie Płocka. Doskonała zupa tajska to tylko namiastka tego, co lokal ma do zaoferowania swoim gościom.

6. Wieża Ciśnień

Wieża Ciśnień to przede wszystkim wspaniała lokalizacja. Warto jednak podkreślić, że lokal serwuje równie wspaniałe jedzenie. Warto skosztować tutejszych burgerów i pysznych steków.

7. Bosko bo Włoska

Bosko bo Włoska to miejsce dla miłośników włoskich specjałów. Poza przepyszną pizzą warto skosztować Lasagne Bolognese.

8. W Kapuście

W Kapuście to nietypowe miejsce gastronomiczne. Nazwa zobowiązuje, a zatem w karcie dań znajdziemy pyszne gołąbki w różnych kombinacjach, ale również różne zestawy obiadowe.

9. Restauracja Klub Prawnika

Restauracja Klub Prawnika to miejsce o nietuzinkowym wystroju. Poza nietuzinkowym wystrojem sprawiającym, że czujemy się, jak gdybyśmy siedzieli w kancelarii adwokackiej, można tutaj zjeść pyszne polskie dania.

10. Figaro

Figaro restauracja to miejsce, do którego warto zajrzeć. Przede wszystkim ze względu na pyszne posiłki. Warto skusić się na pstrąga z patelni czy kartacze z mięsem i okrasą.

Oceń artykułDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.