10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Płocku 2023

Płock

Płock to miasto z przeszło tysiącletnią historią, które przyciąga turystów z całej Polski. To miejscowość, która zachwyca różnorodnością, wspaniałymi zabytkami oraz mnóstwem atrakcji na najmłodszych wczasowiczów. Przedstawiamy 10 największych atrakcji Płocka dla dzieci.

1. ZOO w Płocku

Płocki Ogród Zoologiczny jest jedną z największych atrakcji dla najmłodszych. Na jego terenie znajdują się nie tylko tradycyjne wybiegi dla zwierząt z całego świata, ale również zamknięte, orientalne ekspozycje i słynna Zoolandia – duży plac zabaw na dzieci. Dużą gratkę stanowi jedyne w swoim rodzaju Herpetarium, na terenie którego mieści się także sztuczna dżungla. W sezonie letnim (od maja do sierpnia) Ogród Zoologiczny otwarty jest w godzinach 9-19, w pozostałych miesiącach czas ten ulega skróceniu.

2. Ogród Jordanowski

Ogród Jordanowski w Płucku oferuje kilka stref rekreacyjnych, które przystosowane są zarówno dla młodszych, jak i starszych użytkowników. Najmłodsi mogą korzystać z obszernego placu zabaw, starsza młodzież swój czas może spędzić na jednym z boisk. Na terenie Ogrodu znajdziemy również linarium oraz niewielka ścianka wspinaczkowa. Korzystanie z Ogrodu Jordanowskiego jest bezpłatne oraz możliwe przez cały rok.

3. Basen Podolanka

Płocka Podolanka to największy basen na terenie miasta. Na jego obszarze znajdują się nie tylko baseny sportowe, ale również brodzik dla dzieci, duży basen rekreacyjny, sauna oraz wodna zjeżdżalnia. Basen otwarty jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7. 30-21. 30 oraz w niedziele od 11. 00 do 21. 30.

4. Ciuchcia Tumska

Ciuchcia Tumska to rekreacyjna kolejka, która kursuje w weekendy (piątek-niedziela) przez cały sezon letni (od maja do końca sierpnia). Trasa Ciuchci przebiega przez Stary Rynek, gdzie można podziwiać najważniejsze zabytki Płocka. Bilety można nabyć u kierowcy podczas postojów w cenie 9zł.

5. Zalew Sobótka

Sobótka to kąpielisko umiejscowione na Wiśle, które przyciąga mieszkańców Płocka i okolicznych miejscowości. Znajduje się tutaj szeroka, chroniona przez ratowników plaża z dodatkowo wydzielonym miejscem dla rodzin z dziećmi. Przy kąpielisku funkcjonują bary i restauracje. Najmłodsi mogą skorzystać ze szkółki dziecięcej na terenie Wake Parku, gdzie doświadczeni instruktorzy pomogą w postawieniu pierwszych kroków w tym sporcie.

6. Park linowy Kraina Wrażeń

Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu zapewnia Kraina Wrażeń, czyli park liniowy umiejscowiony na leśnych terenach osiedla Borowiczki. Znajdziemy tutaj tory przeszkód dostosowane do użytkowników w każdym wieku. Starsza młodzież może korzystać z tras alpinistycznych o różnych poziomach zaawansowania. Ceny biletów wynoszą od 20 do 30zł. Należy pamiętać, że w przypadku złej pogody park liniowy nie funkcjonuje.

7. Bawialnia Tu Mi Wolno

Kreatywna Bawialnia Tu Mi Wolno w Płocku oferuje zajęcia dla dzieci od 0 do 6 lat. W niewielkim, kameralnym obiekcie znajdują się przede wszystkim zabawki sensoryczne i edukacyjne, które pozwalają na produktywne i rozwijające spędzenie czasu. W bawialni nie brakuje również gier planszowych i klocków, dzięki czemu miejsce to świetnie przystosowane jest dla rozrywki całej rodziny.

8. Park trampolin Adrenalina

Park Adrenalina to rozrywka dla całej rodziny. Jedyny taki obiekt w Płocku oferuje dostęp do trampolin, basenów z gąbkami oraz instalacji do uprawiania sportów drużynowych (takich jak koszykówka). Godzinny bilet to koszt 30zł, za cały dzień zapłacimy jednak jedynie 65zł. W Parku możemy liczyć także na pomoc wykwalifikowanych trenerów, którzy pomogą nam z wykonaniem pierwszych akrobacji.

9. Rejsy po Wiśle

Żegluga Płocka oferuje zarówno rejsy rekreacyjne po Wiśle, jak i całodniowe wycieczki m. in. do Włocławka. Krótkie, czterdziestopięciominutowe rejsy to doskonała rozrywka dla dzieci i młodzieży. Niewielkie statki wycieczkowe wyruszają w każdą sobotę i niedzielę o różnych godzinach (między 11:30 a 19:00). Koszt biletu dla osoby dorosłej to 20zł, dzieci i młodzież mogą liczyć na 40% zniżki od ceny biletu normalnego. Dla dzieci do lat 3 wejście na pokład jest bezpłatne.

10. Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy

W bardzo bliskiej odległości od granic Płocka leży Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy. Rozległe tereny Parku gwarantują doskonałą, rodzinną rozrywkę dla wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu. Park obfituje w ścieżki i szlaki, możemy także przemierzać jego tereny na rowerach. W samym Płocku rozpoczynają się trzy duże szlaki: szlak czerwony im. Bolesława Krzywoustego, szlak niebieski Nadwiślański oraz szlak czarny im. A. Małkowskiego. Wędrówkę możemy rozpocząć także w innych miejscowościach oraz dostosować ją do możliwości naszych dzieci.

Płock obfituje w atrakcje dla osób w każdym wieku. Jednak jest to również doskonała baza wypadowa, która pozwoli na zwiedzanie całego regionu. To miejsce, w którym możemy spędzić aktywnie czas, wyruszyć na wędrówkę w pobliskie lasy lub odpoczywać na pięknych nadwiślańskich plażach.

4.3/5 - (liczba ocen: 16)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.