10 najlepszych restauracji w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny znajduje się w województwie lubelskim tuż nad Wisłą.

To urocze i malowniczo usytuowane miasto każdego roku przyciąga turystów pragnących nieco spokojniejszej scenerii na letni i nie tylko wypoczynek.

Kazimierz Dolny to również miejsce, które z pewnością ma coś do powiedzenia w kwestii gastronomicznej.

1. Akuku

Akuku Restauracja to lokal, w którym znajdziemy sporo miłych niespodzianek. Warto skusić się na policzki wołowe czy gulasz z sarny. Polskie smaki królują w Akuku, choć trzeba przyznać, że podawane są w wyjątkowo finezyjny sposób.

2. „U Fryzjera”

Choć nazwa na to nie wskazuje, to „U Fryzjera” jest miejscem, w którym jednak jedzenie odgrywa najważniejszą rolę. Warto skusić się na pyszny rosół z kaczki oraz tutejsze pierogi. Miłośnicy mięsa z pewnością zachwycą się stekiem z polędwicy wołowej.

3. Kaslik

Kaslik to przytulny wystrój i pyszne jedzenie. Każde danie to prawdziwa feeria barw i istna uczta dla zmysłów.

4. Bar Weranda

Bar Weranda zachwyci miłośników polskiej kuchni. Solidne porcje i umiarkowane ceny sprawiają, że chce się tutaj wracać po więcej.

5. Batumi Restauracja

Batumi Restauracja to gruzińskie smaki w najlepszym wydaniu. Warto skusić się na klasyczne chinkali z baraniną i kolendrą oraz słynną zupę charczo.

6. Botanika

Botanika restauracja to miejsce, w którym zdrowa kuchnia znajduje się na piedestale, choć nie jest podawana w sposób oczywisty. Warto skusić się na rarytasy w postaci krewetek w oliwie czy śledzia marynowanego w czarnej porzeczce.

7. Stara Łaźnia

Stara Łaźnia to lokal usytuowany w przepięknej scenerii. Lokal serwuje przepyszne pierogi oraz dania sezonowe.

8. Ministerstwo Smaku u Rzetelskich

Ministerstwo Smaku u Rzetelskich to miejsce, w którym kuchnia polska serwowana jest w cudownym wydaniu. Każde danie zasługuje na słowo uznania.

9. Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa

Klubojadalnia Przystanek Korzeniowa to miejsce lubiane i dosyć znane. Jest połączeniem świetnej zabawy z unikatowym jedzeniem. Obfitość warzyw najlepszej jakości zaskakuje i zniewala.

10. Knajpa Artystyczna

Knajpa Artystyczna to miejsce wypełnione pysznym domowym jedzeniem. Wystrój wnętrza sprawia, że każdy poczuje się tutaj swobodnie i jak u siebie w domu.

Oceń artykułDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.