Polska

10 najlepszych atrakcji w Skorzęcinie

Plaża w Skorzęcinie | Fot. MariolloPL / Wikipedia

Skorzęcin to wieś w województwie wielkopolskim, dawniej należąca do cystersów z Lądu, która przyciąga do siebie coraz więcej turystów. Co na to wpływa?

Mnogość atrakcji, z których może skorzystać każdy, kto zechce tu przyjechać i zostać na dłuższą chwilę..

1. Jezioro Niedzięgiel

Jezioro Niedzięgiel oraz Jezioro Białe to idealnie miejsce dla osób lubiących spędzać czas na plaży. Mieści się tu ośrodek wypoczynkowy, skorzystać można z restauracji, barów, dyskoteki, boisk do gier zespołowych, jak na przykład piłka nożna, kortów tenisowych, wypożyczalni sprzętu wodnego – kajaków, łódek, rowerów wodnych – czy przespacerować się po molo.

2. Dwór w Skorzęcinie

Dwór w Skorzęcinie został utworzony na terenie dawnego folwarku. Był siedzibą Państwowego Gospodarstwa Rolnego, które zostało ustawowo zlikwidowane w latach 90. ubiegłego wieku.

3. Szlaki rowerowe

Przez Skorzęcin przebiegają liczne szlaki rowerowe, między innymi „Trakt Słowikowski”, „Urokliwe Doliny”, „Trakt Orchowski”, „Cztery Jeziora”, „Dookoła Jeziora Powidzkiego”. Część tras prowadzi przez teren Powidzkiego Parku Krajobrazowego.

4. Szlaki piesze

W Skorzęcinie można udać się na przechadzkę szlakiem pieszym: zielonym Ostrowite Prymasowskie – Popielarze – Piłka – Powidz i czarnym Skorzęcin – Popielarze – Skorzęcin.

5. Trasy kajakowe

Istnieje możliwość skorzystania z trasy kajakowej Jezioro Białe – jezioro Pakoskie – jezioro Gopło.

6. Kolej wąskotorowa

Skorzęcin położony jest na trasie kolei wąskotorowej na trasie Gniezno – Witkowo – Powidz – Anastazewo.

7. Szlak Piastowski

Skorzęcin leży na Szlaku Piastowskim, można udać się z niego do większych miast, w tym do Gniezna, które oddalone jest o 20 kilometrów.

8. Wesołe miasteczko

Wesołe miasteczko w Skorzęcinie to atrakcja nie tylko dla dzieci. Na jego terenie znaleźć można i skorzystać z jazdy na karuzeli oraz gier takich jak między innymi flippery, cymbergeje.

9. Pomosty

Nad jeziorami Niedzięgiel i Białym zlokalizowane są pomosty, z których skorzystać mogą wędkarze chcący oddać się na świeżym powietrzu jednemu ze swoich ulubionych zajęć. Pomosty powstałe pomiędzy drzewami, do których prowadzą ścieżki.

10. Jezioro Niedzięgiel

Na jeziorze Niedzięgiel w sezonie letnim 2021 pojawił się największy park wodny w kraju. Złożony ze stu elementów przyniósł radość dzieciom i dorosłym. Ze względu na spore zainteresowanie można podejrzewać, iż atrakcja ta będzie regularnie powracać.