Polska

10 najlepszych atrakcji dla dzieci w Tykocinie

Plac i kościół parafialny pw. Świętej Trójcy | Fot. Pankrzysztoff / Wikipedia

Tykocin to niewielkie miasteczko, ale jednocześnie pełne wielu niesamowitych miejsc, i magicznych widoków, jakie powinien zobaczyć każdy, przynajmniej raz w swoim życiu.

Jest to również miejsce, gdzie na najmłodszych czeka multum znakomitych atrakcji, które będą ich radować każdego dnia ich wizyty tam.

Dlatego zdecydowanie warto zapoznać się z tymi najlepszymi z nich, by jeszcze bardziej zrozumieć fenomen tego właśnie miejsca.

1. Rodzinny ogród edukacji i rozrywki

To pierwsza z tych atrakcji, jakie niewątpliwie warto wybrać podczas wizyty w Tykocinie wraz z najmłodszymi. To jednakowo miejsce, gdzie będą mogli się bawić, ale również miejsce, w którym będą mogli się nauczyć wielu rzeczy. Idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym.

2. Park linowy

To kolejna z atrakcji, którą najmłodsi pokochają. Zarówno Ci starsi, jak i również Ci młodsi, spędzą długie godziny na zabawie, ale i również na doskonaleniu swoich zdolności i sprawdzaniu się. Rozrywka warta świeczki.

3. Rejsy po Narwi

To wspaniałe przeżycie dla najmłodszych, gdyż będą one mogły płynąć niesamowitym tramwajem wodnym. Nie dość, że piękne widoki, to jednocześnie podróż wspaniałym obiektem, którym będą się chwalić niejednemu rówieśnikowi.

4. Wypożyczalnia kajaków

To kolejna atrakcja dla całej rodziny. Dorośli wraz z dziećmi mają możliwość wynajęcia kajaków i spędzania czasu pływając i podziwiając piękne widoki, jakie niewątpliwie to miejsce daje.

5. Tykocin Castle

To atrakcja nie tylko dla dorosłych, ale również dla tych młodych uczestników wycieczek. Poza zwiedzaniem zamku, organizowane są tu liczne zabawy, jak i również konkursy, które zainteresują niejednego z nich.

6. Elektrobus

Najmłodsi wraz ze swoimi rodzicami mają także możliwość zwiedzania Tykocina barwnym elektrobusem, co dla wielu z nich będzie nie lada atrakcją i przeżyciem.

7. Wieża widokowa

Zdecydowanie miejsce warte polecenia wszystkim młodym pasjonatom pięknych widoków. Po wejściu na nią mają możliwość podziwiania Tykocina i innych magicznych terenów, jakie znajdują się w jego pobliżu.

8. Przejażdżka bryczką

Taką atrakcję można znaleźć w niedaleko położonej od Tykocina wsi Pentowo. To zdecydowanie frajda dla każdego dziecka, gdyż podróż bryczką po tak pięknych terenach od razu wywołuje uśmiech na ich twarzach.

9. Bociany

Pentowo pozwala również najmłodszym na podziwianie pięknych ptaków, jakimi niewątpliwie są bociany. Na jej terenie, jak i okolicach osiedliło się już ponad 30 takich bocianów, więc najmłodsi będą tym faktem zachwyceni.

10. Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo

To istny raj dla wszystkich młodych pasjonatów jazdy na rowerze. Każdy z nich powinien wybrać się w drogę tym właśnie szlakiem, a wrażenia na sam koniec będą po prostu niesamowite.