Polska

10 Największych Atrakcji dla Dzieci w Pieninach

owce w Pieninach

Pieniny, jest to górskie pasmo znajdujące się w łańcuchu Karpat. Pieniny znajdują się w południowej części Polski i północnej Słowacji. Jest to drugie po Tatrach miejsce najczęściej odwiedzane przez turystów, dlatego też atrakcji w Pieninach nie brakuje. Jest to idealne miejsce na wycieczkę z najmłodszymi podróżnikami.

1. Spływa Dunajcem

Rzeka Dunajec

Czymże byłyby Pieniny, gdyby nie przepiękny Dunajec. Rzeka ta od setek lat jest symbolem Pienin, a spływ po niej należy do niesamowitych atrakcji, które szczególnie przypadną do gustu najmłodszym. Opowiadający niesamowite historie flisacy sprawiają, że spływ jest przeżyciem jedynym w swoim rodzaju, co zapewne zaowocuje zapytaniem,,możemy jeszcze raz?’’, gdy tylko skończy się spływ. Atrakcja ta na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

2. Trzy Korony i Sokolica, czyli spacer po górach z najmłodszymi

fot. Jerzy Opioła | Wikipedia

Pieniny są idealnym miejscem, żeby zapoznać nasze pociechy z górskimi wędrówkami. Trasy są tutaj przyjemnie i dość lekkie, dlatego idealnie nadają się na początek przygody z górami. Dodatkowymi atrakcjami może być dla dzieci przepływa tratwą przez Dunajec. Warto pokazywać dzieciom piękno gór już od najmłodszych lat.

3. Plac zabaw w parku zdrojowym w Szczawnicy

Góry świetnie działają zarówno na ciało, jak i na ducha ale wszyscy doskonale wiedzą o tym, że dziecięca energia jest niemalże nieskończona, dlatego gdy pociecha, pomimo górskiej wędrówki ma jej jeszcze sporo, warto spożytkować ją na placu zabaw położonym w Parku Dolnym. Ten sposób spędzania wolnego czasu nie nudzi się dzieciakom nigdy, a rodzicom pozwoli na chwilę wytchnienia i relaksu, podczas gdy pociecha będzie wykonywała małpie figle. Dla każdego coś dobrego.

4. Park Linowy Ablandia

Zlokalizowany w Krościenku nad Dunajcem park linowy Ablandia, to istny raj dla wszystkich miłośników aktywnej rozrywki. Park jest podzielony na trasy o różnym stopniu trudności, dzięki czemu odnajdą się tutaj zarówno początkujący laicy, jak i zaawansowani profesjonaliści. To świetne miejsce, żeby pokazać dzieciom jak ciekawie można spędzać wolny czas na świeżym powietrzu, zażywając jednocześnie sporą dawkę ruchu i wysiłku. W dzisiejszych czasach, kiedy dzieci przyklejone są do ekranów smartfonów i komputerów, takie miejsca to tak bardzo potrzebny powiew świeżości.

5. Zamek Dunajec w Niedzicy

Jest to miejsce legendarne, nie tylko ze względu na swoją historię, ale także na bardzo ciekawą legendę związaną z tym zamkiem. Położony nad zalewem czorsztyńskim zamek zachwyca, a zwiedzanie go wraz z przewodnikiem, to niezapomniana atrakcja nie tylko dla dorosłych ale także dla dzieci. Legenda, która wiąże się w tym miejscem, mówi o tym, że na terenie zamku zakopany jest skarb Inków. Jak to możliwe? Wraz z dzieciakami zapytajcie o to przewodnika lub przewodniczę i z pewnością zaspokoi ona waszą ciekawość.

6. Rejs po zalewie Czorsztyńskim

Zalew Czorsztyński jest jednym z największych zalewów znajdujących się na terenie Polski. Rejs po nim będzie świetną atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Dla wielu tereny zalewu mogą okazać się znajome i nie powinno to dziwić, bo właśnie tutaj kręcone były takie hity, jak Zemsta, czy Wakacje z Duchami. Dla dzieci rejs statkiem po tak rozległym zalewie, będzie niezapomnianym przeżyciem, które sprawi, że zapamiętają one tą atrakcję na długie lata.

7. Tor Saneczkowy

Aktywny wypoczynek, to dla dzieci najlepsza forma wypoczynku i wiadomo to nie od dziś. Dlatego tak dobrym pomysłem jest, zabranie maluchów na tor saneczkowy znajdujący się w Kluszkowcach. Alpine Coaster, to emocjonujący zjazd torem saneczkowym, na którym można się rozpędzić w niektórych momentach nawet o 35 kilometrów na godzinę. Jest to idealna zabawa dla najmłodszych, ale także dla rodziców. Saneczki są tak skonstruowane, że z przodu siedzi dziecko, a rodzic manipuluje mechanizmem hamulcowym, dzięki czemu kontrolowana jest szybkość saneczek.

8. Park Miniatur w Niedzicy

Każde dziecko marzy o tym żeby stać się duże. Park miniatur sprawi, że każdy maluch w jednym momencie stanie się wielkoludem. Park Miniatur w Niedzicy, jest to kompleksowe miejsce rozrywki dla dzieci w każdym wieku, oferujące multum atrakcji, w które wliczając się pięknie odwzorowane miniatury zamków, trampoliny, zjeżdżalnie, a także dmuchane zamki oraz wiele innych aktywności, które zachwycą każde dziecko.

9. Wieża widokowa w Krościenku

Wieża widokowa zlokalizowana w Krościenku nad Dunajcem, jest miejscem wartym każdego wysiłku. Dotarcie do tej drewnianej konstrukcji wymaga trochę trudu, ale widoki rozpościerające się ze szczytu zapierają dech w piersiach i wtedy doskonale wie się dlaczego warto było się tak trudzić.

10. Ruiny Zamku Czorsztyn

Gotycka warownia, jest jednym z dwóch zamków położonych nad zalewem Czorsztyńskim. Ruiny są pięknie i bardzo malownicze, a klimat, który panuje w tym miejscu sprawia, że historie czuć w każdym kamieniu na którego stąpamy. Dzieci z pewnością będą bardzo zachwycone tym uroczym i wiekowym miejscem.