Ciekawostki

10 intrygujących atrakcji dla dzieci w Arabi Saudyjskiej

Arabia Saudyjska to dosyć spore państwo znajdujące się w zachodniej Azji, a dokładnie na Półwyspie Arabskim.

Choć miejsce znajduje się bardzo blisko państw trwających w wieloletnim konflikcie, to jednak każdego roku przyciąga całe mnóstwo turystów, którzy przedzierają się przez wizowe restrykcje. Trzeba powiedzieć, że mogą się tutaj czuć w pełni bezpiecznie.

Państwo oferuje całe mnóstwo atrakcji dla turystów z całego świata, ale również dla osób, które pragną podróżować z małymi dziećmi.

1. Rijad

Rijad to jedno z większych miasta Arabii Saudyjskiej i przy okazji stolica państwa. Miasto zachwyca niemal na każdym kroku, oferując mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Z całą pewnością warto udać się do Muzeum Narodowego Arabii Saudyjskiej.

To wyjątkowe miejsce pozwoli w pewien sposób zrozumieć historię kraju. Cudowne eksponaty z pewnością zachwycą najmłodszych podróżników.

2. Mada’in Salih

Mada’in Salih to miejsce wyjątkowe. Znajduje się w prowincji Medyna i jest wartością na wagę złota z perspektywy historycznej. Ta historyczna kraina jest rajem dla archeologów. Obecnie można tutaj podziwiać kompleks ponad stu grobowców, które po prostu zapierają dech w piersiach.

3. Medyn

Również w Medynie znajduje się jeden z największych i bez wątpienia najpiękniejszych meczetów na świecie. Budowla robi wrażenie i z całą pewnością warto jej się przyjrzeć z bliska. Jest piękna zarówno w dzień, jak i w nocy przy dodatkowym oświetleniu.

4. Król Fahda

Droga Króla Fahda to kolejna atrakcja, którą warto uwzględnić podczas swojej wycieczki. Ten niezwykły most liczy sobie 26 kilometrów i jest jedynym łącznikiem pomiędzy Arabią Saudyjską oraz Bahrajnem. Widok na most jest zachwycający i z pewnością przypadnie do gustu naszym pociechom.

5. Fort Masmak

Warto udać się do fortu Masmak, który znajduje się w Rijadzie. Budowla powstawała już w XIX wieku.

6. Dżudda

W zachodniej części kraju znajduje się Dżudda. Jedno z ważniejszych miast kraju. To tutaj można podziwiać wspaniałą fontannę Króla Fahada.

7. Fakieh Akwarium

Fakieh Akwarium to kolejne miejsce, do którego warto udać się z dzieckiem. Na miejscu można podziwiać sporo gatunków morskich zwierząt.

8. Dżudda

Dżudda oferuje również fantastyczny park rozrywki, który zachwyci najmłodszych, a rodzicom pozwoli przez moment odetchnąć po intensywnym zwiedzaniu.

9. Mekka

Ze względów historycznych warto udać się do Mekki. To miasto o wielkim znaczeniu dla każdego wyznawcy Islamu. Uważa się, że każdy muzułmanin powinien chociaż raz w życiu pojawić się w tym mieście.

10. Święty Meczet

Mekka to miasto kontrastów. Warto udać się w pobliże Świętego Meczetu. Budowla jest zachwycająca i z całą pewnością jest jednym z ważniejszych elementów całego miasta.

11. Al-Dira

Dosyć ciekawym miejscem jest plac Al-Dira, na którym odbywają się publiczne egzekucje osób, które w świetle prawa zasłużyły na śmierć. Ze względu na charakter i przeznaczenie placu nie poleca się jednak udawać w to miejsce z małymi dziećmi.