Europa

10 Najlepsze Atrakcji dla Dzieci na Cyprze

Republika Cypryjska w rzeczywistości znana jest jako Cypr, czyli wyspa, która znajduje się na wschodzie Morza Śródziemnego. Miejsce słynie z licznych plantacji oliwek, pięknych krajobrazów i zawsze słonecznej pogody. Jest wymarzoną destynacją wielu turystów z różnych zakątków świata oraz miejscem, w które swobodnie można udać się z małymi dziećmi.

1. Cypryjskie plaże

Niektóre dzieci nie potrzebują do szczęścia więcej niż kawałka plaży i ochłodzenia w postaci lazurowej wody. Cypryjskie plaże są zatem atrakcją, która nigdy nie zejdzie z piedestału i sprawdzi się w przypadku każdego dziecka.

2. Camel Park

Zdecydowanie warto udać się do Camel Park, czyli parku, w którym królują wielbłądy. To dla dzieci nie lada gratka i możliwość przejażdżki na grzbiecie zwierzęcia.

3. Ogród zoologiczny

Miłośnicy zwierząt powinni udać się do ogrodu zoologicznego. Na terenie obiektu znajduje się sporo dzikich i fascynujących gatunków zwierząt.

4. Oleastro olive Park

Spacer w wyjątkowych okolicznościach przyrody zapewnia niezwykły Oleastro olive Park. To miejsce jedyne w swoim rodzaju, ponieważ główną atrakcją są drzewka oliwne.

5. Water World Themed Water Park

Cypr słynie również z doskonałych parków wodnych. Water World Themed Water Park to doskonała atrakcja dla rodzin z dziećmi. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, ponieważ atrakcji nie brakuje.

6. Parki rozrywki

Warto również skorzystać z dobrodziejstwa parków rozrywki. Dla dzieci zawsze są atrakcją i miejscem, w którym ekscytacja towarzyszy im przez cały czas.

7. Muzeum Historii Naturalnej

Młodzi turyści docenią również eksponaty w Muzeum Historii Naturalnej. Choć za wejście trzeba zapłacić, to jednak gra warta jest świeczki, a dzieci z pewnością będą miały szansę dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat otaczającego ich świata.

8. Park Archeologiczny

Wielu rodziców decyduje się na Park Archeologiczny. To miejsce wyjątkowe, w którym historia jest niemal namacalna. Idealna lokalizacja dla ciekawych świata i historii dzieci.

9. Kanion Avakas

Rodzinny spacer można również zorganizować w Kanion Avakas. Miejsce jest pełne roślinności, która przyniesie nieco ulgi w upalne dni. Przepiękne formy skalne zachwycą nawet najmłodszych.

10. Omodos

Warto także odwiedzić Omodos, czyli malowniczą górską wioskę. To idealne miejsce na spacer czy rodzinny piknik.