Ciekawostki

10 interesujących atrakcji w Chojnicach

Chojnice należą do miasteczek, które można bez wątpienia nazywać mianem historycznych.

Znajdują się one w województwie pomorskim i pełne są licznych pięknych miejsc, jak i również atrakcji, które przyciągają tam setki turystów, którzy są wręcz tym miejscem zachwyceni.

Dlatego warto zapoznać się z tymi najlepszymi atrakcjami, które pozwolą zrozumieć, skąd bierze się fenomen tego miejsca.

1. Spichlerze

To miejsce, które jest przez turystów niezwykle często odwiedzane. Sam klimat tego miejsca sprawia, że aż nie chce się stamtąd wychodzić. Miejsce warte polecenia każdemu.

2. Wieża ciśnień

Kolejną atrakcją, którą warto zobaczyć, będąc na terenie Chojnic, jest niewątpliwie znajdująca się tam wieża ciśnień. To budowla niezwykle charakterystyczna, która wizualnie robi niesamowite wrażenie na każdej osobie, która ją podziwia.

3. Ratusz

Jednym z najbardziej znanych miejsc w Chojnicach, jak i również jednocześnie tych najpiękniejszych, jest znajdujący się tam niezwykle urokliwy Ratusz. Powstał on w latach 1901- 1904 i stanowi on jedną z najwspanialszych ozdób chojnickiego Rynku.

Będąc w Chojnicach, bezapelacyjnie warto zajrzeć właśnie w to miejsce.

4. Brama Człuchowska

To relikt średniowiecznych miejskich fortyfikacji o niezwykle charakterystycznym wyglądzie. W obecnych czasach jest to miejsce, w którym znajduje się Muzeum Miejskie.

5. Muzeum Historyczno – Etnograficzne

To niezwykłe miejsce, które powinien odwiedzić każdy, kto zdecyduje się odbyć podróż do Chojnic. Znajdują się tam liczne niezwykle interesujące zbiory etnograficzne, historyczne, jak i również archeologiczne. Można tu znaleźć również te zbiory, które są typowymi sztuki współczesnej.

6. Bazylika

To budowla wręcz unikalna, która powstała w Chojnicach w latach 1340-60. Budowla ta była wielokrotnie przebudowywana, ale do dnia dzisiejszego zachowała się tu wmurowana w ścianę płyta nagrobna Jana Doręgowskiego z 1625 roku.

7. Eksperymentarium

To miejsce, które wewnątrz robi niesamowite wrażenie. Można się tam zapoznać z historią Chojnic, jak i również przenieść się w świat dzikiej przyrody i sportów wodnych.

8. Kręgielnia “Mistral”

To idealne miejsce do spędzania czasu całą rodziną, jak i również ze znajomymi. To właśnie tam, każda osoba odwiedzająca może liczyć na wiele godzin wspaniałej rozrywki i rywalizacji.

9. Tor kartingowy

To kolejne z miejsc, gdzie każdego czeka dawka rywalizacji, ale również wspaniałej zabawy. Bez wątpienia warto poświęcić swój czas i dać się porwać tych fantastycznym wyścigom.

10. Ulica pokątna

To idealne miejsce na przygotowanie urodzin dla tych najmłodszych. Liczne atrakcje, śpiewy, zabawy sprawią, że będzie to dla nich wizyta niezapomniana.