Ciekawostki

10 interesujących atrakcji dla dzieci w Wadowicach i okolicy

Plac Jana Pawła II | Fot. Krzysztof Cabak / Wikipedia

Wadowice to niewielkie miasto znajdujące się w południowej części Polski, w województwie małopolskim.

Na kartach historii zapisało się przede wszystkim jako rodzinne miasto Karola Wojtyły, znanego w świecie jako Jan Paweł II. W związku z powyższym, jest miejscem, do którego często udają się pielgrzymki.

Niemniej, jest również atrakcyjną destynacją dla rodzin z dziećmi.

1. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

Nie sposób obojętnie przejść obok Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Jak sama nazwa wskazuje, muzeum mieści się w dawnym miejscu zamieszkania papieża.

2. Fadolandiia

Małe dzieci bez wątpienia docenią moc możliwości płynących z wizyty w Fadolandii. To miejsce wypełnione kolorowymi piłeczkami i torami przeszkód.

3. Kolejka wadowicka

Warto wybrać się na wspaniałą wycieczkę kolejką wadowicką. Trasa szlakiem Jana Pawła II to nie tylko możliwość poznania miasta z perspektywy papieża, ale również bezpieczna i wygodna forma zwiedzania, zwłaszcza z malutkimi dziećmi.

4. Dinolandia

Dinolandia to kolejne miejsce, którego nie możemy pominąć. Warto się tam udać w letni dzień. To niezwykły park rozrywki, w którym wraz z dziećmi będziemy mogli odkrywać wszelkiej maści dinozaury w ich naturalnych rozmiarach.

5. Prace manualne

Atrakcją dla dzieci uwielbiających prace manualne będzie bez wątpienia Pracowania ceraMikowa. To doskonałe miejsce, w którym nauczymy się, jak powstają garnki. Będziemy mieli również sposobność stworzenia swojego własnego naczynia.

6. Apilandia

Apilandia to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Interaktywne Centrum Pszczelarstwa uczy znaczenia pszczół w przyrodzie, pozwala dowiedzieć się, w jaki sposób funkcjonują i jak produkują pyszny miód. A to wszystko za pomocą multimedialnych narzędzi.

7. Mini zoo

Młodzi miłośnicy zwierząt powinni udać się do wadowickiego mini zoo. To miejsce, w którym obcowanie ze zwierzętami jest czymś naturalnym. Można tutaj podziwiać kozy, owce, kucyki, a nawet piękne dzikie ptaki. Mini Zoo znajduje się w Inwałdzie.

8. Park miniatur

Również w Inwałdzie, znajdującym się między Andrychowem i Wadowicami, znajduje się słynny parki miniatur. Można tutaj z bliska podziwiać ponad pięćdziesiąt miniatur słynnych budowli.

9. Starki Fun Park

Starki Fun Park to miejsce, które może być alternatywą na deszczowy dzień. Liczne tory przeszkód to wspaniała atrakcja dla najmłodszych. W czasie zabawy dzieci, rodzice mogą z kolei delektować się pyszną kawą lub herbatą.

10. Ogród Jana Pawła II

Przy ulicy Wadowickiej w Inwałdzie znajduje się piękny Ogród Jana Pawła II. To przepięknie zaprojektowany ogród, który będzie doskonałym uzupełnieniem wypadu w ten region Polski.