Ciekawostki

Amadyny Wspaniałe – Interesujące Ciekawostki dla dzieci

amadyna wspaniała

Amadyna wspaniała to gatunek ptaków, który nie jest popularny wśród społeczeństwa. Jest to bardzo rzadko występujący ptak, który może zachwycać nas swoim upierzeniem. Posiada on bowiem wyjątkowe pióra w różnych kolorach, które zachwycą każdego ornitologa. Największe szansę na spotkanie tego ptaka mamy udając się na jego hodowlę, spotkanie go w warunkach naturalnych jest prawie nie możliwe. Dziś przedstawimy wam 10 ciekawostek na jego temat.

1. Są to niewielkie ptaki, których wielkość wynosi maksymalnie 15 centymetrów. Ich waga jest równie niewielka – ważą one od 10 do 16 gramów.

2. W warunkach naturalnych występują one jedynie na terenie Australii.

3. Zamieszkują one ściśle określone tereny – możemy bowiem spotkać je jedynie na około 800 tysiącach kilometrów kwadratowych.

4. Ze względu na działalność człowieka oraz zmiany klimatyczna liczba amadyn znacznie się zmniejszyła. Jest to gatunek zagrożony wyginięciem.

5. Już od 2003 roku na terenie Australii panuje całkowity zakaz wyłapywania i sprzedawania naturalnie żyjących amadyn.

6. Ptaki należące do tego gatunku są zwierzętami roślinożernymi, jednak w wyjątkowych sytuacjach w związku ze zmianami klimatycznymi mogą przystosować się one do jedzenie niewielkich kręgowców.

7. Amadyna wspaniała w warunkach domowych może dożyć nawet 7 lat.

8. Głównym powodem, dla którego ptaki te są hodowane jest ich wyjątkowy wygląd i wspaniałe upierzenie. Zdobywają one serca wielu fanów ptaków.

9. Wyróżnić możemy 3 odmiany amadyna wspaniałej. Różnią się one od siebie kolorem zabarwienia.

10. Wracając go hodowli tych ptaków w warunkach domowych. Są one świetnym rozwiązaniem, dla osób które marzą o pięknie upierzonym ptaku. Są one bardzo proste w hodowli, dzięki temu sprawdzą się również w przypadku osób z niewielkim doświadczeniem z ptakami.

Amadyna wspaniała to wyjątkowy gatunek ptaków, który zachwyca swoim wyglądem. Warto poszerzać wiedzę na jego temat, ponieważ niedługo może stać się to gatunek wymarty. Warto prowadzić również działania, które będą miały na celu zwiększenie liczebności tych ptaków na świecie.