Ciekawostki

10 interesujących ciekawostek o suszarkach

Suszarka do włosów jest jednym z tych urządzeń, które zapewniają nam wygodę na co dzień oraz możliwość przyspieszenia pewnych procesów mających na celu poprawę wyglądu.

Co warto o niej wiedzieć? Poniżej znajduje się lista wybranych ciekawostek.

1. Suszarka do włosów została wynaleziona na samym końcu XIX wieku przez Michała Doliwo-Dobrowolskiego, który pracował w zakładach norymberskich. Nosiła nazwę „Fon”, co oznaczało ciepły, górski wiatr.

2. Suszarka ręczna została zgłoszona w biurze patentowym dopiero w 1908 roku przez Gabriela Kazanjiana.

3. Pierwsze ręczne suszarki do włosów nie były urządzeniami tak wygodnymi, jak ich współczesne odpowiedniki. Ważyły nawet dwa kilogramy, a wydmuchiwane powietrze miało nawet 90 stopni, dlatego trzeba było bardzo uważać i nie było to zbyt zdrowe dla włosów.

4. W latach pięćdziesiątych furorę robiły suszarki z elastycznym wężem oraz kapturem nakładanym na głowę.

5. Każda suszarka do włosów jest wyposażona w silnik, turbinę do wydmuchiwania ciepłego powietrza oraz spiralę grzejną. Większość z nich ma również dwustopniowy przełącznik, dzięki któremu można zmienić podstawowe ustawienia.

6. Dyfuzor w suszarce do włosów służy do stylizowania uczesania. Jest to końcówka z kolcami, którą nakłada się na suszarkę, i dzięki której można suszyć poszczególne pasma włosów.

7. Suszarka z jonizacją to dla wielu osób rozwiązanie problemu z elektryzującymi się włosami. Podczas suszenia uwalniane są ładunki ujemny, które osiadają na włosach, dzięki czemu łatwiej się je układa i są one odczuwalnie gładsze.

8. Firma Philips stworzyła jedną z droższych suszarek do włosów, która na bieżąco dobiera parametry optymalne dla stanu włosów i pozwala zadbać o to, aby były one zdrowsze.

9. Suszarki do włosów mogą być wyposażone w technologię ceramiczną, turmalinową lub tytanową. Technologia ceramiczna jest używana w urządzeniach najwyższej jakości, ponieważ elementy ceramiczne bardzo dobrze przewodzą ciepło. Z kolei technologia turmalinowa zapewnia efekt jonizacji.

10. Moc suszarki ma wielkie znaczenie. Osoby, które mają cienkie i słabe włosy, nie powinny używać suszarek o najwyższej mocy, aby nie pogorszyć ich stanu