Ciekawostki

10 interesujących atrakcji dla dzieci w Libercu

Liberec to miasto położone na skraju Gór Izerskich, blisko granicy z Polską i Niemcami.

Dookoła można dostrzec strzeliste szczyty i wiecznie zielone stoki. Z kolei zimą to idealne miejsce na uprawianie sportów zimowych. Dla dzieci jest to raj, w którym przeznaczono dla nich mnóstwo atrakcji.Liberec to piąte pod względem wielkości miasto w Czechach, gdzie znajduje się tak wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi.

Do najbardziej znanych atrakcji zaliczono:

1. IQ Landia

IQ Landia, czyli czeska wersja Centrum Nauki Kopernik, gdzie ekspozycje podzielono na kilka kondygnacji, od piwnic po słoneczny taras.

2. Aquapark Liberec

Aquapark Liberec, który jest położony naprzeciwko IQ Landii. W obiekcie tym można znaleźć groty z akwariami czy jacuzzi, a dla dzieci różnorodne zjeżdżalnie, liny, mostki czy niecki z wodą głębszą i płytszą. Dodatkową atrakcją jest pokaz laserów w wodzie, który ma miejsce 3 razy w ciągu dnia.

3. Ještěd

Góra Jeszczed, czyli Ještěd (1012 m n.p.m.), która jest widoczna z każdego wyższego budynku w Libercu. Na szczycie znajduje się wieża telewizyjna (nadajnik) o wysokości 93 m, która została postawiona w 1973 roku.

W wieży udostępniono hotel, restaurację i taras widokowy. Ze szczytu doskonale widać panoramę Liberca i Gór Izerskich oraz Karkonoszy.

4. Rynek

Rynek, gdzie wybudowano ratusz w stylu neorenesansowym, z którego wieży przemawiały takie osoby jak cesarz Franz Josef, Adolf Hitler i Vaclav Havel.

5. Zoo

Zoo, w którym można obejrzeć tygrysa białego, gdyż jest to ogród specjalizujący się w hodowli rzadkich, zagrożonych gatunków zwierząt.

6. Dino Park

Dino Park, który znajduje się centrum handlowym PLAZA, blisko dworca. Posiada 3 piętra ekspozycji, na których znajduje się około 70 modeli dinozaurów.

7. Park linowy w Adrenalin Parku

Park linowy w Adrenalin Parku. W cenie biletu jest wypożyczenie sprzętu wspinaczkowego i szkolenie z instruktorem.

8. Escapeboom

Escapeboom, czyli pierwszy pokój zagadek w Libercu. W pokoju są zamykani uczestnicy, którzy muszą rozwiązać zagadkę, aby się z niego wydostać.

9. Leśna ścieżka edukacyjna

Leśna ścieżka edukacyjna dla tych małych i dużych, której trasa ma długość 3 km.

10. Miasteczko ruchu drogowego

Miasteczko ruchu drogowego, gdzie dzieci mogą zdobyć pierwsze doświadczenia w poruszaniu się po ulicy.