Europa

Najlepsze Techno Kluby w Berlinie

impreza techno

Berlin znany jest na całym świecie jako miasto Klubów Techno. Stąd pochodzą najlepsi muzycy grający w nurcie elektronicznej, industrialnej muzyki. W berlińskich lokalach z rytmami techno nie brakuje doskonałych DJ-ów. Dojazd do stolicy Niemiec jest łatwy, dlatego do klubów techno w centrum i na obrzeżach Berlina przyjeżdżają ludzie z całej Europy. Przy konsolach stoi zwykle nie jeden, lecz kilku DJ-ów, by prezentować swoje gwiazdorskie, muzyczne umiejętności. Oto najpopularniejsze techno-miejscówki w Berlinie.

1. Berghain – Panorama Bar

Berliński klub z muzyką miksowaną na żywo przez świetnych DJ-ów. To stanowczo polecane miejsce dla wielbicieli techno i elektronicznych brzmień. Sam klub mieści się w niebanalnym wnętrzu. W architekturze industrialnej – poprzemysłowej, dawnej elektrowni co noc rozbrzmiewają hity i nowości techno oraz elektroniczne bity. Plusem Panorama Bar jest przestrzeń idealna na potańcówkę w rytmie techno. Ludzie przebrani są tematycznie, w różnych stylach. To miejsce multikulturowe.

Adres: Am Wriezener Bhf.

2. M-BIA club Berlin

Klub techno w samym centrum Berlina. Znany jest z gry różnych DJ-ów. Wstęp w tygodniu jest tańszy niż w weekendy. Wielbicieli muzyki i dobrej zabawy przyciąga do tego klubu wyjątkowy klimat oraz możliwość niezwykłych przeżyć na parkiecie. Zabawa jest wciągająca, a przy muzyce techno DJ-ów nie można się nudzić.

Adres: Dircksenstraße 123

3. Renate

Renate to bardzo modny klub techno w Berlinie Wschodnim. Plusem lokalu jest zróżnicowana przestrzeń. Muzyki można słuchać w kilku salach jednocześnie. W każdej z sal gra inny DJ. Dlatego w tym lokalu śmiało można spędzić całą noc. Zaletą klubu Renate jest też ogródek zewnętrzny oraz świetnie wyposażony koktajlbar. Ceny za wstęp są niższe niż w lokalach w centrum miasta, można też liczyć na dobre drinki.

Adres: Alt-Stralau 70

4. Watergate

Dobrze znany berlińczykom klub taneczny z muzyką techno. Mieści się przy jednym z berlińskich mostów, w przemysłowym budynku. Panoramiczne okna sprawiają, że z sal tanecznych roztacza się widok na rzekę. Dodatkowo wnętrze jest nowoczesne, klimatyczne i pełne świetnej muzyki. Światowej sławy DJ-owie prezentują tu swoje kawałki i oryginalne miksy techno oraz elektro brzmień. Klub zawsze tętni życiem, a w przypadku występów gwiazd muzyki techno warto przyjść wcześniej.

Adres: Falckensteinstraße 49

5. Ritter Butzke

Klub nocny z muzyką techno znajduje się niedaleko stacji metra w Berlinie. Lokal zachwyca nowoczesnym wnętrzem urządzonym w dawnym, przemysłowym budynku z czerwonej cegły. Na dużej scenie można spodziewać się pokazów laserów oraz świateł. Muzyka na żywo prezentowana jest przez wyselekcjonowanych DJ-ów. To koncertowe, tematyczne pokazy sprawiają, że do klubu niełatwo się dostać. Szczęśliwcy, którzy przeszli selekcję przy bramkach oceniają bardzo wysoko zarówno muzykę, obsługę, jak i sam klimat panujący w klubie techno.

Adres: Ritterstraße 24-27

6. VOID Club

Ten klub dla koneserów techno i elektronicznej muzyki znajduje się w Berlinie wschodnim. VOID Club znany jest z wysokiej jakości brzmień miksowanych przez najlepszych DJ-ów w swojej branży. Goście mogą liczyć na prawdziwy show w rytmie techno. Ludzie bawią się i tańczą na 3 poziomach. To pozwala poczuć się jak na wielkiej imprezie techno na światowym poziomie. Dlatego idąc do tego klubu warto zarezerwować sobie cały wieczór i noc.

Adres: Wiesenweg 5-9

7. Sisyphos Nightclub

Klub słynie z imprez urządzanych z wielkim rozmachem. W klubie Sisypohos są aż 4 sceny, a na każdej swoje prezentacje mają różni DJ-owie. Wielu gości tego klubu techno uważa, że można w nim spędzić śmiało cały weekend. Monumentalna, wewnętrzna przestrzeń pełna jest pokazów świateł, neonów i nowoczesnych konstrukcji świetlnych. Zatem obok doznań dźwiękowych, można przeżyć wspaniałe show w rytmie techno.

Adres: Hauptstraße 15

8. Golden Gate

Klub z muzyką techno o nazwie Gloden Gate, to bardziej kameralny lokal. Ludzie chwalą go za miłą atmosferę i możliwość świetnej zabawy. Lokal stanowczo wart jest swojej ceny, wejściówki są w granicach 20-25 Euro. W klubie leci muzyka house obok klasycznych miksów techno.

Adres: Dircksenstraße 77-78

9. Club der Visionäre

Ten klub ma wyjątkowo malownicze położenie. Znajduje się bezpośrednio nad rzeką, przy przystani barkowej. Posiada taras z widokiem na wodę. Wieczorami i w nocy ludzie tańczą zarówno wewnątrz jak i na tarasie, na świeżym powietrzu. Techno party organizowane są regularnie i nie brakuje występów gościnnych znanych DJ-ów. Można też kupić drinki w koktajlbarze.

Adres: Am Flutgraben 1

10. Tresor

Muzyczny klub techno znajduje się blisko centrum Berlina. W lokalu Tresor można posłuchać rytmów techno aż na trzech poziomach. Nie bez powodu berlińczycy oznaczyli to miejsce jako wyjątkowe i godne polecenia. Taniec przeplatany ze słuchaniem występów DJ-ów można sobie urozmaicić zwiedzając wnętrza. Są olbrzymie i utrzymane w typowym techno-klimacie. Znajdziemy tu duży koktajlbar i nieskończone korytarze, w których można spotkać ludzi z całej Europy, a nawet fanów techno z całego świata.

Adres: Köpenicker Str. 70