Ciekawostki

10 Ciekawostek z Życia Zwierząt

Bardzo ciężko wyobrazić sobie świat, jeśli miałoby w nim zabraknąć jakichkolwiek zwierząt.

Są one nierozłącznym elementem każdej nacji znajdującej się na terenie całego świata. W zależności od rodzaju i gatunku każde zwierze jest na swój sposób fascynujące i jednocześnie przy tym pełne wielu nieodkrytych tajemnic.

To także prawdziwa kopalnia ciekawostek na temat ich życia, które bezapelacyjnie warto poznać.

1. Krokodyle

Pierwsza z ciekawostek dotyczy krokodyli. Jednocześnie w wielu sytuacjach może być także niezwykle przydatna. Otóż, aby uniknąć zaciśnięcia się ich szczęk i ogólnie połknięcia przez takiego krokodyla wystarczy wsadzić palec w jego oko, co automatycznie uwalnia owy uścisk szczęk i łatwo się wtedy wyswobodzić.

2. Pchły

Druga niezwykła ciekawostka dotyczy pcheł. Znane są one z tego, że posiadają w sobie super moc, która daje im zdolność do przeskoczenia odległości, która bardzo często potrafi wynosić nawet 200 razy więcej, niż wysokość ich ciała, co jest wynikiem wręcz nieprawdopodobnym.

3. Kanarki i szympansy

Niezwykle ciekawy jest także fakt, że istnieją gatunki zwierząt, które doskonale radzą sobie z liczeniem. Liderami w tej kwestii są kanarki i szympansy. Interesujące jest również to, że ptaki potrafią stwierdzić, ile jaj zostało podrzuconych do ich gniazda.

4. Lamparty

Inna ciekawostka dotyczy również niezwykłego gatunku, jakim niewątpliwie są lamparty. Otóż posiadają one zdolność do wykonania skoku, który potrafi wynosić nawet 6 metrów.

5. Żyrafy

Kolejnym niewątpliwie fascynującym gatunkiem zwierząt są żyrafy. Również one są elementem niezwykłej ciekawostki. Otóż żyrafy znane są z tego, że potrafią spać w ciągu dnia od jednej do maksymalnie dwóch godzin.

6. Króliki

Kolejnym gatunkiem, o którym warto wspomnieć, są króliki. Otóż posiadają one niezwykłą zdolność, która doskonale przydaje się w walce z drapieżnikami. Mowa tu o tak zwanym panoramicznym widzeniu, czyli krótko mówiąc o takim, które działa w zakresie 360 stopni.

7. Ostrygi

Również ostrygi uchodzą za niezwykle interesujący zwierzęcy gatunek. Otóż w zależności od potrzeby potrafią zmieniać płeć, co wydaje się wręcz nieprawdopodobne.

8. Wydry

Warto także wspomnieć o wydrach. Otóż znane są one z tego, że podczas snu bardzo często trzymają się za łapki, co ma służyć temu, by nawet na moment się nie rozdzielały.

9. Konik morski

Ciekawy fakt można zauważyć również na przykładzie koników morskich. Otóż nazywane są one najwolniejszymi rybami, gdyż prędkość, jaką osiągają to zaledwie 0,016 km/h.

10. Koliber

Niezwykła ciekawostka dotyczy wspaniałego gatunku, jakim jest koliber. Otóż jest to jedyny ptak, który posiada umiejętność latania do tyłu.