Polska

10 Najlepszych Atrakcji w Dębkach

Na przystani rybackiej w Dębkach | Fot. Henryk Bielamowicz / Wikipedia

Dębki to osada rybacka położona w województwie pomorskim nad Morzem Bałtyckim, nieopodal Karwii, która każdego roku przyciąga do siebie turystów, a to za sprawą wielu atrakcji, które spodobają się i starszym, i młodszym przyjezdnym.

1. Spływu kajakowy

Dla aktywnie spędzających czas istnieje możliwość spływu kajakowego, który odbywa się Piaśnicą od Jeziora Żarnowieckiego do samego morza w Dębkach. Dystans liczy sobie siedem kilometrów, a podczas spływu można nie tylko podziwiać wspaniałą naturę, ale również dziką zwierzynę i ptactwo. Jest to atrakcja, której z pewnością warto spróbować.

2. Plaża

Następną atrakcją jest plaża w Dębkach to jedna z najpiękniejszych plaż w Polsce. Jest piaszczysta, szeroka i czysta. Znajduje się około 500 metrów w kierunku zachodnim od ujścia do morza rzeki Piaśnicy. Na terenie plaży można wypożyczyć sprzęt do sportów wodnych oraz zjeść obiad czy kolację.

3. Geocaching

W Dębkach atrakcją jest geocaching – gra terenowa przeznaczona dla użytkowników odbiorników GPS. Podczas niej poszukuje się różnych skarbów, w których znajdują się drobne fanty.

4. Skansen Zagroda Gburska i Rybacka

Skansen Zagroda Gburska i Rybacka – to położony obok Dębek we wsi Nadole niewielki skansen z XIX wieku, na który składa się wielopokoleniowa chata mieszkalna, budynki gospodarcze, wozownia, studnia z wyciągiem kołowrotkowym, piec kamienny.

5. Park Linowo

Park Linowo to położony w Dębkach park linowy. Usytuowany jest w lesie na obszarze 1.5 hektara, przygotowano w nim atrakcje dla dorosłych, jak i dla osób będących amatorami wspinaczki.

6. Gokarty i skuterczy elektryczne

W miejscowości mieści się wypożyczalnia gokartów oraz skuterów elektrycznych – atrakcja dla całych rodzin.

7. Kompleks Rybaczówka

Kompleks Rybaczówka służy do obsługi przystani rybackiej, stanowi jednak także atrakcję dla turystów – została udostępniona dla nich wieża widokowa, z której można nie tylko podziwiać Dębki, ale również Morze Bałtyckie.

8. Statek General Carleton

Statek General Carleton to zatopiony przy wybrzeżu w Dębkach brytyjski żaglowiec przepływający ze Sztokholmu do Londynu. Wrak był badany, obecnie można zapoznać się z jego historią i procesem badań w książce powstałej pod redakcją Waldemara Ossowskiego.

9. Wypożyczalnia rowerów

W Dębkach istnieje wypożyczalnia rowerów, gdzie można nabyć jednoślad i udać się na wycieczkę wzdłuż licznych ścieżek rowerowych.

10. Kemping „Pod Świeczką”

Kemping „Pod Świeczką” to pole kempingowe, które swoją nazwę zawdzięcza wydobyciu gazu nieopodal niego. Turyści mogą znaleźć tam dla siebie miejsce podczas wakacyjnego przyjazdu.