Polska

10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Łowiczu

Łowicz, czyli miasto, które nazywane jest dawną siedzibą biskupów to niezwykle urokliwe miejsce, które warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu.

To prawdziwa kopalnia ciekawostek historycznych, jak i również atrakcji, które przyciągają turystów z całego kraju i nie tylko.

Dlatego warto zapoznać się z najlepszymi z nich, by zrozumieć fenomen tego miejsca i dlaczego jest ono tak licznie oblegane.

1. Siłownie na dworze

To pierwsza pozycja na liście, która szczególnie spodoba się tej starszej części młodzieży. Multum urządzeń, które znajdują się na pięknych terenach, zrobią na nich ogromne wrażenie.

2. Muzeum Diecezjalne

To kolejne z miejsc, które warto zwiedzić, będąc w Łowiczu. Znajduje się ono w jednej z wież bazyliki. Poza licznymi muzealnymi atrakcjami znajduje się tam również punkt widokowy, z którego doskonale widać panoramę całego miasta. To zdecydowanie atrakcja dla starszej części młodzieży.

3. Sklepy z zabawkami

To zdecydowanie atrakcja dla tych najmłodszych uczestników wycieczek. Liczne sklepy rozkochają w sobie od pierwszego wejrzenia, a dorosłych przyprawią o prawdziwy ból głowy.

4. Kamienica Cebrowskich

To niezwykle interesujący budynek, który warto zobaczyć całą rodziną. Pierwotnie było to miejsce, w którym mieściła się apteka. Interesujący jest fakt, że jeden z najbardziej znanych przedstawicieli rodu Cebrowskich, był jednocześnie autorem pierwszej kroniki miasta.

5. Muzeum

To miejsce, które koniecznie warto odwiedzić z najmłodszymi, by w jakimś stopniu zapoznali się z historią Łowicza. Dawniej mieściło się tu seminarium Księży Misjonarzy. Ciekawostką jest fakt, że na jego tyłach umieszczony został również miniskansen.

6. Skansen Ziemi Łowickiej

Znajduje się około 10 kilometrów od Starego Rynku i jest to miejsce, gdzie dominują pomalowane na niebiesko chaty, których wnętrze ozdobiono wycinankami i pajączkami. Co ważne do każdej z nich można zajrzeć. Każde dziecko będzie pod ogromnym wrażeniem tego miejsca.

7. Alejki spacerowe

Najmłodsi mogą również udać się na długie spacery, podziwiając przy tym te niezwykle piękne widoki, jakie to miejsce oferuje.

8. Galeria Browarna

To kolejne znakomite miejsce, które wręcz trzeba zobaczyć całą rodziną. Mieści się ona w dawnym kościele ewangelickim, którego powstanie szacuje się na 1836 rok.

9. Gmach poczty konnej

Obecnie jest to siedziba Poczty Polskiej, ale dawniej było to miejsce gmachu poczty konnej. Wzniesiono go w roku 1829 roku. Ciekawostką jest fakt, że rok później podczas swojej podróży do Francji nocował tu sam Fryderyk Chopin. To miejsce dla tej starszej młodzieży lubiącej klimaty historyczne.

10. Kina

Na terenie miasta można znaleźć również wiele kin, w których najmłodsi będą mogli obejrzeć swoje ulubione bajki.