Polska

10 atrakcji dla dzieci w Czorsztynie

Czorsztyn to bardzo urokliwe miejsce, które pełne jest wielu atrakcji, szczególnie dla tych najmłodszych uczestników wycieczek.

Również w jego okolicy znajduje się wiele interesujących obiektów, które na pewno wzbudzą ich zainteresowanie.

Bezapelacyjnie warto zapoznać się z tymi najlepszymi, które w pełni zadowolą wszystkie pociechy i sprawią, że będą chciały wrócić tam jak najszybciej.

1. Spływ kajakowy

To pierwsza z tych świetnych atrakcji dla najmłodszych. Port Pienin organizuje liczne spływy, które wśród dzieci wzbudzą ogromną dozę zachwytu, jak i również wywołają dużo uśmiechu i emocji.

2. Stadnina koni Rajd

Każde dziecko kochające zwierzęta bezapelacyjnie powinno odwiedzić to właśnie miejsce. Mają tu możliwość nauki jazdy konnej od samych podstaw, jak i również samego podziwiania tych niezwykle pięknych zwierząt.

3. Zamek Czorsztyński

To idealne miejsce dla wszystkich małych pasjonatów historii. Mimo że obecnie są to już ruiny tego zamku, to jednak nadal można poczuć jego klimat, powspinać się po murach i posłuchać wielu ciekawych historii na jego temat.

4. Rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim

To świetna atrakcja, która będzie wielką frajdą dla niejednego dziecka. Podczas tego rejsu można podziwiać wszystkie piękne widoki, jak i również podróżując z przewodnikiem wysłuchać wielu interesujących ciekawostek.

5. Trasy narciarskie

To atrakcja przede wszystkim na porę zimową. Duża liczna tras sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie i najmłodsi będą mogli uczyć się od podstaw, zaś Ci bardziej wprawieni będą mogli bardziej rozwinąć swoje umiejętności.

6. Czorsztyński Skansen

To jedno z miejsc, jakie warto odwiedzić całą rodziną. To ponad 20 zabytkowych budowli, które niewątpliwie zrobią wrażenie na wielu najmłodszych uczestnikach wycieczki.

7. Wąwóz Homole

fot. Krzysztof Bergier / flickr.com

To atrakcja szczególnie dla młodych pasjonatów dłuższych wycieczek. Oczywiście należy się tu udać z osobą dorosłą, gdyż jest to miejsce momentami niebezpieczne, ale widoki, jakie się tam znajdują, wynagradzają wszystko.

8. Podróże rowerami w okolicy Jeziora Czorsztyńkiego

Każdy młody pasjonat aktywności rowerowej zdecydowanie powinien wybrać trasy znajdujące się w okolicy owego jeziora. Są one niezwykle wygodne i dosyć długie, a co najważniejsze pełne pięknych widoków.

9. Hotel Kinga

Wybierając się do Czorsztyna zdecydowanie postawić na ten właśnie hotel. Najmłodsi będą mieli tam istny raj. Park linowy, plac zabaw i basen, to tylko nieliczne z czekających tam atrakcji.

10. Tor saneczkowy

To atrakcja, która cieszy się tam ogromnym powodzeniem. Najmłodsi będą zachwyceni jazdą kolejką, której prędkość potrafi sięgać nawet do 35 km/h.