Ciekawostki

10 atrakcji dla dzieci w Chojnicach

Chojnice to niezwykle piękne miejsce, które codziennie przyciąga do siebie setki zainteresowanych turystów.

Również Ci najmłodsi wycieczkowicze mogą liczyć tu na liczne atrakcje, które zachwycą każdego z nich.

Dlatego warto zapoznać się z tymi najlepszymi, które zrobią na nich to szczególne wrażenie.

1. Wycieczki rowerowe

To doskonała opcja zarówno na rozrywkę, jak i polepszenie kondycji dla najmłodszych. Szczególnie warto skupić się na Parku Narodowym Bory Tucholskie, gdzie przepiękna przyroda i magiczne widoki sprawią, że żadne dziecko nie będzie chciało opuszczać tego miejsca.

2. Miejsca spacerowe

Najmłodsi mogą również liczyć na niezwykłe miejsca spacerowe. Szczególnie zachwycające są znajdujące się tam Pomniki Przyrody, które przyciągają każdego swoim pięknem.

3. Kręgielnia

Każde dziecko, które marzy o aktywnym relaksie, koniecznie powinno z rodzicami odwiedzić Kręgielnie Mistral. To wspaniałe miejsce, które pełne jest licznych atrakcji, jak na przykład tory do kręgli, bilard, a po wszystkim można zjeść przepyszną pizzę.

4. Eksperymentarium

To doskonałe miejsce, które jest zarówno świetną zabawą, jak i również idealnym terenem do nauki. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim symulator rejsu bojerem, jak i również quiz na temat różnorakich wynalazków.

5. Park Tysiąclecia

To kolejne miejsce spacerowe, które jednak pełne jest licznych atrakcji dla tych najmłodszych spacerowiczów. Siłownia na otwartym terenie, ogromny skatepark, to tylko nieliczne atrakcje, jakie można spotkać na terenie tego parku.

6. Gminny Ośrodek Kultury

To również bardzo interesujące miejsce, które przyciągnie niejedno dziecko. Organizowane są tam liczne koncerty, zabawy, jak i również warsztaty, które będą nie tylko zabawą, ale i również świetną nauką, która pomoże zdobyć im nowe ciekawe umiejętności.

7. Chojnickie Centrum Kultury

Każde dziecko zdecydowanie powinno się tam wybrać. Znajduje się tam przede wszystkim ogromne kino, gdzie mogą obejrzeć swoje ulubione, jak i również najnowsze bajki.

8. Zimowe atrakcje Chojnic

Również porą zimową dzieciaki mogą liczyć na liczne atrakcje. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się tamtejsze lodowisko, które jest dla najmłodszych doskonałym miejscem do nauki jazdy na łyżwach.

9. Escape Room

To atrakcja szczególnie dla tych starszych dzieciaków. Miejsce wielu świetnych, ale i jednocześnie trudnych zagadek, które sprawią, że na główkowanie zejdzie im tam trochę czasu.

10. Rejs statkiem „Tur”

To zarówno fajna przygoda, jak i również lekcja historii dla najmłodszych, dlatego zdecydowanie warto poświęcić czas na rejs tym statkiem.