Co warto zobaczyć we Florencji – Najlepsze Atrakcje Turystyczne

Co warto zobaczyć we Florencji

Florencja jest przepięknym miastem położonym w regionie Włoch jakim jest Toscania. Jest to jeden z droższych regionów Włoch jednak jak najbardziej warto go odwiedzić, ponieważ znajdziemy tutaj masę przepięknych atrakcji i zabytków.Co warto zobaczyć we Florencji

Most Vecchio

Most VecchioSłynnym miejscem w tym mieście jest Most Vecchio i na pewno nie można go ominąć w zwiedzaniu tego miasta. Jest to most, który prawdopodobnie pochodzi z okolic XIII wieku. Uważa się, że jest to pierwszy most jaki powstał we Florencji. Znajduje się on na rzece Arno. Na moście zlokalizowano bardzo wiele niewielkich sklepików, w których możemy zaopatrzyć się w pamiątki z wizyty we Florencji. Jest to punkt obowiązkowy wszystkich wycieczek zorganizowanych. Nas również nie może tu zabraknąć.

Kościół Santa Croce

Kościół Santa Croce

Kolejnym wartym uwagi miejscem jest Kościół Santa Croce. U nas może miejsce niezbyt znane jednak we Włoszech uznawane za obowiązkowe do zobaczenia podczas zwiedzania tego przepięknego miasta. W kościele tym znajdziemy ciekawe freski, które zostały wykonane przez Giotta. Oprócz tego warto ten kościół odwiedzić, ponieważ jest miejscem pochówku Michała Anioła, a także Machiavellego i Galileusza.

Pałac Medyceuszy

Pałac Medyceuszy

We Florencji mamy kilka przepięknych pałaców, którymi jak najbardziej warto się zainteresować. Jednym z nich jest na przykład Pałac Medyceuszy. Zbudowano go w latach 1444-1462. Warto wiedzieć, że między innymi projektantem okien w tym pałacu był słynny i wspomniany już Michał Anioł.

Pałac Pitti

Pałac Pitti

Oprócz tego każdy znajdujący się tutaj powinien odwiedzić Pałac Pitti. Jest to naprawdę okazały budynek gdzie dziś znajdują się galerie i muzea, które powinno się odwiedzić. Pałac Pitti nazywany jest również przez niektórych drugim pałacem Medyceuszy, ponieważ został przez nich odkupiony w XVI wieku.

Uliczki

florencja uliczki

Florencja to nie tylko zabytki. Atrakcjami turystycznymi mogą być najzwyklejsze uliczki tego wspaniałego miasta, a także kafejki, kawiarenki, przy których możemy usiąść i poprzyglądać się mieszkającej tu ludności. W większości przypadków spotkamy tu jednak turystów, którzy tak jak my zachwycają się tym jednym z najpiękniejszych na świecie miast.

Galleria dell’ Accademia

Galleria dell’ Accademia

We Florencji trzeba na pewno zobaczyć trzy bardzo ważne muzea. Są to Galleria dell’ Accademia, która zawiera takie dzieło jak między innymi Dawid stworzony przez Michała Anioła. Rzeźba ta powstawała w latach 1501-1504. Mierzy ona ponad 5 metrów wysokości. Jest więc co podziwiać. Oprócz tego w muzeum tym znajdziemy całą masę przepięknych rzeźb pochodzących z okresu renesansu.

Museu di Palazzo Vecchio

Museu di Palazzo Vecchio

Drugim wartym uwagi muzeum jest Museu di Palazzo Vecchio. Głównie znajdziemy w nim przepiękne freski, które zdobią spore komnaty. Mówi się, że muzeum te jest ratuszem Florencji.

Galleria Uffizi

Galleria Uffizi

Kolejnym jest Galleria Uffizi. Jedno z popularniejszych muzeów gdzie znajdziemy dzieła takich wybitnych artystów jak Michał Anioł, Rafael, Caravaggio. W muzeum znajduje się ogromna ilość przepięknych i znanych na całym świecie obrazów. Nie można po prostu tego miejsca ominąć jeśli ktoś już znajdzie się we Florencji.Ogrody Boboli

Ogrody Boboli

Florencja jest także miastem przepięknych ogrodów. Chyba nie ma drugiego takiego miasta we Włoszech gdzie będziemy mogli odwiedzić tak wiele pięknych i zadbanych ogrodów, które dostępne są jak najbardziej dla zwiedzających. Warto zobaczyć tu ogród Bardini, a także ogród Boboli. Wejście do tych ogrodów jest jednak płatne, zresztą jak do większości atrakcji tego niezwykłego miasta. Jak najbardziej warto jednak zdecydować się na zakup wejściówki, ponieważ wrażenia estetyczne są po prostu nie do opisania. To trzeba zobaczyć!

Santa Trinita

Santa TrinitaZ miejsc mniej znanych powinniśmy udać się na Via Calimala. Jest to ulica artystyczna gdzie po dziś dzień całymi dniami uliczni artyści tworzą swoje dzieła. Można wybrać się tutaj na spacer, a przy okazji zobaczymy wiele ciekawych i interesujących dzieł sztuki. Wspomniany już most Vecchio jest wart uwagi. Jednak będą na nim nie jesteśmy w stanie go podziwiać z zewnątrz. Aby dobrze uchwycić ten przepiękny most na fotografii i pozachwycać się jego widokiem, warto udać się na inny most we Florencji. Tym mostem jest Santa Trinita. To właśnie stąd będziemy mieć świetny widok na most Vecchio. W tym miejscu można naprawdę zapomnieć o upływającym czasie. Co jeszcze warto zobaczyć we Florencji?

Piazza della Signiora

Jednym z punktów wycieczki powinien być plac Piazza della Signiora. Jest to duży plac, na którym spotkamy zapewne masę turystów i młodych osób, które przyjechały do Florencji na wymianę uczniów z programu Erasmus. Znajdziemy tu kilka ciekawych rzeźb i raczej nic więcej nas tu nie zaskoczy. Jest to jednak jeden z większych placów, na których ludzie po prostu wypoczywają podczas zwiedzania tego przepięknego miasta.

Florencja to miejsce, w którym nie powinniśmy kierować się tylko zabytkami. Tego typu obiekty, a także muzea są bardzo ważne jednak można zwiedzać miasta nie zaglądając do wszystkich takich miejsc. Zwiedzanie Florencji jest naprawdę bardzo drogie. Jeśli nie mamy dużych zasobów pieniężnych to i tak możemy jednak tu przyjechać. Można korzystać i podziwiać miejsca, które z pozoru wydają się tylko nieatrakcyjne. Jest tu masa klimatycznych miejsc, które warto zobaczyć i spędzić w tych miejscach swój wolny czas. Dlatego właśnie we Florencji powinniśmy spędzić nie kilka dni, a co najmniej kilka tygodni jednak na taki luksus może sobie pozwolić naprawdę niewielka ilość osób.

Napisz w komentarzu na dole swoją opinię. Co warto zobaczyć we Florencji?

Co warto zobaczyć we Florencji – Najlepsze Atrakcje Turystyczne
4.7 (94.67%) 15 głosów
Co warto zobaczyć w Barcelonie – Najlepsze A... Jeśli kiedykolwiek odwiedziłeś Barcelonę, to wiesz, że jest to miejsce, które najlepiej doświadczać przez kilka miesięcy, a nie kilka dni. Na szczęści...
Gdańskie zabytki – Co warto zobaczyć –... Fontanna Neptuna Fontanna stojąca od 1633 roku przed Dworem Artusa jest jednym z symboli Gdańska. Inicjatorem jej powstania był burmistrz Bartł...
Najlepsze fotografie z Chorwacjii i 15 chorwackich... Chorwacja jest państwem leżącym pomiędzy Europą Środkową a Południową, z dostępem do urokliwego Morza Adriatyckiego. Chorwacja graniczy z Bośnią i...
O podróżach z dziećmi i nie tylko źródło: magmark.blogspot.com Kilka pytań zadaliśmy Magdzie która prowadziła kiedyś bloga magmark.blogspot.com Czym się zajmujesz? Trudno odp...
20 ciekawostek o Wenezueli Wenezuela to państwo położone w Ameryce Południowej, które w Polsce kojarzy się głównie z długimi, wręcz sprawiającymi wrażenie, że nie posiadają ...

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
wpDiscuz

Popularne

Zobacz też

praga
Co warto zobaczyć w Pradze – 10 fantastycznych atrakcji
15 najlepszych zdjęć z Portugalii i ciekawostki o Portugalii
15 najlepszych zdjęć z Portugalii i ciekawostki o Portugalii
ciekawostki i zdjęcia z Hiszpanii
15 najlepszych fotografii z Hiszpanii i ciekawostki o Hiszpanii
Najlepsze zdjęcia z Włoch
Najlepsze zdjęcia z Włoch i 15 ciekawostki o Włoszech
Muzyka podczas podróży
Egzotyczna wyprawa w zasięgu ręki
Egzotyczna wyprawa w zasięgu ręki
wspinaczka
Wyjazdy motywacyjne
Największe miasta świata
Największe miasta świata
Atrakcje na wakacje
Fajne atrakcje na wakacje
5 zasad zarządzania gotówką na wakacjach
5 zasad zarządzania gotówką na wakacjach
Wyszukiwarka sal konferencyjnych i hoteli – nie tylko dla organizatorów eventów
Dlaczego warto wykupić assistance samochodowe
Dlaczego warto wykupić assistance samochodowe przed podróżą?
Solidne Buty
Solidne Buty
5 przydatnych gadżetów dla podróżnika
5 przydatnych gadżetów dla podróżnika
Polskie Morze
10 rzeczy które warto zobaczyć w Zielonej Górze
10 rzeczy które warto zobaczyć w Zielonej Górze
Krakowie
Co warto zobaczyć w Krakowie w jeden dzień
polska (9)
20 najlepszych zdjęć z Polski i ciekawostki o Polsce
Urlop zimowy – propozycje spędzenia
Urlop zimowy – propozycje spędzenia
Które kurorty narciarskie w Europie warto odwiedzić w 2017 roku
Które kurorty narciarskie w Europie warto odwiedzić w 2017 roku?
Dokąd lecieć na zimowe wakacje
Co brać na zimowe wakacje – Lista rzeczy które warto wziąć
Szczyrk jako alternatywa dla zatłoczonego Zakopanego
Szczyrk jako alternatywa dla zatłoczonego Zakopanego
Nowa Zelandia | Fajne Podróże 45
50+ najlepszych zdjęć z Nowej Zelandii i ciekawostki
Ameryka Południowa
132 najlepsze zdjęcia z Ameryki Południowej plus ciekawostki
polska (9)
20 najlepszych zdjęć z Polski i ciekawostki o Polsce
Chile | Fajne Podróże 30
50 wspaniałych zdjęć z Chile zrobionych w odpowiednim momencie
włocław
Wrocław spod znaku wege – gdzie zjeść na mieście?
Konkurs! Wygraj weekend w hotelu Ossa!
Jestem zmęczony tymi samymi, starymi hotelami
Jestem zmęczony tymi samymi, starymi hotelami
Malediwy
Hotele na Malediwach