AzjaCiekawostki

Zjednoczone Emiraty Arabskie – ciekawostki i ważne informacje

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zjednoczone Emiraty Arabskie, jak powszechnie wiadomo, to kraj na Bliskim Wschodzie. Dubaj jest jego najpopularniejszym „emiratem”, ale w sumie Zjednoczone Emiraty Arabskie składają się z siedmiu emiratów. Termin emirat pochodzi od władców, którzy są „emiratami”. Kraj jest zjednoczony jako jeden, a przechodzenie z jednego emiratu do drugiego jest po prostu jak wizyta w innym mieście.

Archeolodzy odkryli, że na terenach, które obecnie tworzą Zjednoczone Emiraty Arabskie, mieszkali koczownicy od czasów przed Chrystusem, którzy byli głównie pasterzami wielbłądów i mogli żyć z mięsa i mleka tych zwierząt.

Metro w Dubaju jest wydajną i niezawodną formą transportu publicznego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Metro jest zawsze na czas i jest bardzo dobrze utrzymane.

System elektroniczny automatyzuje wszystkie pociągi. Nie ma w metrze motorniczych.

Tradycja nurkowania perłowego, która historycznie umieściła Zjednoczone Emiraty Arabskie na mapie handlu międzynarodowego z Indiami, Persją, Afryką Wschodnią, a nawet Wielką Brytanią, była tym, co najpierw przyniosło ZEA bogactwo i uznanie.

Zjednoczone Emiraty Arabskie były częścią starożytnej sieci handlowej z imperium perskim, Indiami, a nawet Afryką Wschodnią przez co najmniej tysiąc lat.

Dubajska flota policyjna obejmuje Lamborghini, Ferrari i Bentley. Ma to na celu umożliwienie im złapania piratów drogowych.

Brytyjczyk został skazany na cztery lata więzienia w Dubaju po znalezieniu w bieżniku jego buta marihuany ważącej mniej niż ziarno cukru. Później został ułaskawiony.

W Dubaju znajdują się bankomaty wydające sztabki złota.

Dubaj nie doświadcza ekstremalnych zim i ma wysokie temperatury przez cały rok. Najlepszy czas na wizytę to wrzesień-październik.

UAE ma dobrze rozwiniętą sieć dróg i ponad 40 lotnisk. Największym i najbardziej ruchliwym lotniskiem jest tutaj lotnisko międzynarodowe w Dubaju.

Dubaj leży bezpośrednio na pustyni arabskiej. Płaska, piaszczysta pustynia ustępuje miejsca zachodnim górom Hajar, które biegną wzdłuż granicy Dubaju z Omanem w Hatcie.

W przeciwieństwie do innych krajów europejskich czy Japonii, Zjednoczone Emiraty Arabskie mają w rzeczywistości więcej niż tylko jedną rodzinę królewską. Każdy z Emiratów Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest rządzony przez inną rodzinę królewską, z których najbardziej znaną i potężną jest rodzina królewska Al Nahyan z Abu Dhabi i rodzina Al Maktoum z Dubaju.

Wielka Brytania przyznała niepodległość Zjednoczonym Emiratom Arabskim bez powstania czy gwałtownych walk.

Ajman jest najmniejszym emiratem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jest to piękne miejsce z białym piaskiem na plażach i jest pełne muzeów i miejsc o znaczeniu historycznym.

Sharjah jest uważana za kulturalną stolicę świata arabskiego. Trzeci co do wielkości emirat ma ziemię zarówno w Zatoce Perskiej, jak i w Zatoce Omańskiej.

Odkrycie ropy naftowej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w latach 60-tych XX wieku doprowadziło kraj do jego bogactwa.

Społeczność emigrantów stanowi prawie 80% całej populacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich

W skład lokalnych Emiratów wchodzą nie tylko etniczni Beduini, ale również etniczni Irańczycy i Afrykańczycy Wschodni.

Wielbłądy są integralną częścią lokalnej tradycji i kultury.

Tydzień zaczyna się w niedzielę. Podczas gdy większość z Was nadal jest przytulna w swoich łóżkach w niedzielę rano, dzieci w Zjednoczonych Emiratach Arabskich muszą iść do szkoły, a ich rodzice wyruszają do pracy.

Abu Zabi (emirat stolicy) ma 700 km linii brzegowej i obejmuje prawie 85% terytorium kraju. Abu Zabi posiada największą część rezerw ropy naftowej.

Jednym z najbardziej fascynujących osiągnięć architektonicznych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich są stworzone przez człowieka wyspy w Dubaju. Palm Jumeirah jest duża, jest mini miasto z wieloma hotelami, domami, a nawet koleją jednoszynową.

Zatoka Perska znana była niegdyś jako pirackie wybrzeże. Do 1853 r. plemiona napadały na statki handlowe z Indii. Obecnie te same rodziny, które rządziły tymi plemionami, rządzą Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Katarem, jednymi z najbogatszych krajów świata z powodu zasobów ropy naftowej. –

Zjednoczone Emiraty Arabskie przekazały laptop każdemu uczniowi szkoły średniej w Joplin, Missouri, po tym jak miasto zostało zniszczone przez tornado.

Zjednoczone Emiraty Arabskie są bardzo kosmopolityczne i tolerancyjne wobec różnych kultur i religii. Mimo to islam jest główną religią wyznawaną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a miejscowi oczekują, że emigranci i goście będą szanować kulturę islamską.