10 Wyjątkowych Restauracji na Malcie 2023

pyszny makaron i krewetki

Malta jest wyspiarskim państwem położonym w Europie Południowej, na Morzu Śródziemnym. Jest to również częsty wybór kierunku podróży, jeśli chodzi o polskich turystów. Właśnie dlatego postanowiliśmy zrobić coś specjalnego dla naszych stałych podróżnych, czyli listę najlepszych 10 restauracji na Malcie.

1. Restauracja Ta’ Peter

W menu typowe dania kuchni maltańskiej, czyli przepyszne i wykonane z najlepszych składników, od razu przed podaniem na talerz. Miejsce to jest eleganckie, potrawy zawsze podane są bardzo estetycznie. W menu znajduje się także szeroki wybór wykwintnych napoi alkoholowych, win, koktajli. Lokal znajduje się pod adresem X946+VVF, Triq Gorg Borg Olivier, Il-Mellieħa.

2. Restauracja Tosca

Pięknie oświetlone wnętrze, a w menu typowe dla kuchni włoskiej dania. Goście mogą zamówić wszelkiego rodzaju makarony oraz pizze z różnymi dodatkami. Restauracja znajduje się pod adresem Gorg Borg Olivier Street, Il-Mellieħa MLH 1025.

3. La Nave Bistro

Piękne wnętrze z wysokim sufitem i śliczną zastawą stołów. Goście mogą wypić tutaj kawę, herbatę lub napoje zimne, alkoholowe oraz bezalkoholowe. Na klientów czeka bogaty wybór dań, przykładowo burgerów z frytkami. Lokal znajduje się pod adresem Triq It-Trunciera Qawra, SPB 1010.

4. Storie & Sapori – Gzira – Malta

Zamówić tutaj można typowe dania z owocami morza, jak małże, krewetki, czy mule. Wszystkie potrawy przygotowywane są ze świeżych składników, podane estetycznie. Lokal znajduje się pod adresem 152, The Strand Il-Gżira GZR, Gżira, a miejsce otwarte jest aż do północy!

5. Ta’ Marija – Your Gastro Maltese Kitchen since 1964

Restauracja działa już od 1964 roku, a przez te wszystkie lata pracownicy i właściciele nabrali ogromnego doświadczenia, co jest ogromnym plusem. W menu typowe dania dla kuchni maltańskiej. Ta’ Marija znajduje się pod adresem 67, Constitution Street Mosta, MST 905.

6. Tal-Familja Restaurant

W menu dania typowe dla kuchni śródziemnomorskiej, jak różnego rodzaju makarony z krewetkami, czy świeże owoce morza. Wszystkie składniki łowione są ręcznie przez najlepszych rybaków na wyspie i przygotowywane na świeżo. Lokal znajduje się pod adresem Triq Tal Gardiel Wied il-Għajn, MSK 3803.

7. Trattoria del Mare – Malta Restaurant

Elegancka knajpa, ze stolikami na tarasie, z którego rozciąga się widok na lazurowe wody morza. Klimat tutaj jest niebywały, goście uwielbiają wracać do tego miejsca. W menu dania typowo maltańskie, można zamówić tutaj różnego rodzaju potrawki. Lokal znajduje się pod adresem Triq Ix – Xatt Tas-Sliema, SLM 1022.

8. La Giara Sicilian Cuisine

Restauracja znajdująca się w pięknym, starym budynku. W menu widnieją dania typowe dla kuchni włoskiej, według niektórych są tutaj najlepsze makarony na całej Malcie. Restauracja znajduje się pod adresem 75 Republic St, Valletta VLT 1117.

9. Ta’ Kolina

Świetna atmosfera i świeżo przyrządzane dania kuchni maltańskiej przyciągają tłumy do tego lokalu. Miejsce jest piękne, a dania podawane są zawsze kreatywnie i estetycznie na pięknej porcelanie. Stali bywalcy polecają skosztować pyszną zupę rybną. Lokal znajduje się pod adresem 151, Tower Rd, Tas-Sliema SLM 1701.

10. Dinner in the Sky Malta

Coś nietypowego, dla bardziej odważnych miłośników dobrego jedzenia. Ta restauracja jest w powietrzu! Tuż po podaniu dania goście wysyłani zostają pośród chmury, przypięci do bezpiecznych foteli przez profesjonalistów. Lokal znajduje się pod adresem Floriana.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.