Podróże

Wyjątkowe miejsce na spotkanie z wyjątkowym Klientem

spotkanie kontrahent

Każdy przedsiębiorca doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest zachowanie prawidłowych relacji w biznesie. Istotny jest nie tylko odpowiedni ubiór na spotkanie z klientem czy punktualność, ale również dobór właściwego miejsca spotkania. Jak wybrać wyjątkowe miejsce do rozmów z wyjątkowym klientem, na którym chcemy zrobić nie tylko dobre wrażenie, ale z którym chcemy zachować długofalowe relacje?

Zamiast restauracji czy kawiarni

Z klientami czy partnerami biznesowymi bardzo często spotykamy się w siedzibie firmy. Niemniej jednak nie zawsze w dobrym tonie będzie zaprosić klienta do naszego biura. Nie jest to bowiem neutralny dla obydwóch stron grunt. Dlatego też osoby prowadzące własną działalność bądź managerowie często decydują się przeprowadzić spotkanie w restauracji, kawiarni bądź w przestrzeni coworkingowej, która powstaje w coraz większej ilości miast. Tymczasem w tego typu miejscach zwykle brakuje nam prywatności, przez co często nie możemy swobodnie poruszać tematów, które traktowałyby o sprawach poufnych. Co więcej, nie mamy też dostępu do profesjonalnego sprzętu – musimy zdać się jedynie na to, co ze sobą przynieśliśmy, czyli zazwyczaj laptop lub tablet. Tymczasem zamiast w restauracji, możemy umówić się z klientem w nieco innym miejscu, na przykład w hotelu, który przygotowany jest do przyjęcia gości biznesowych. Dysponuje on nie tylko odpowiednim sprzętem, ale również i salami, w których można rozmawiać swobodnie, bez obaw o jakikolwiek wyciek informacji.

Aby spotkanie było owocne

kolacja biznesowa

Przedsiębiorcy, którzy przygotowują się do spotkania z ważnym klientem, przywiązują dużą wagę do niemal każdego detalu. Doskonale wiedzą, że ważna jest nie tylko merytoryczna rozmowa, ale również oprawa wizualna całego spotkania. Zaproszenie klienta w eleganckie miejsce wyraża szacunek do jego osoby. To zaś sprawia, że klient już od początku spotkania ma do nas zupełnie inne podejście, niż jeśli zaprosimy go w przepełnione gośćmi, niedostosowane do spotkań biznesowych miejsce. Zorganizowanie spotkania w hotelu ma również inne zalety. W hotelowej restauracji można spożyć posiłek czy napić się lampki wina. Jeśli klient przybywa do nas z daleka, mamy możliwość zorganizowania mu noclegu na miejscu – nie musi on dłużej podróżować ani zastanawiać się, gdzie przechować swoje bagaże. Klientowi możemy zapewnić również atrakcje, na przykład pobyt w SPA. Niemniej jednak decydując się na organizację spotkania biznesowego w przystosowanym do tego hotelu, mamy pewność, że dobrze wypadniemy w oczach klienta. Dzięki temu spotkanie może okazać się nie tylko bardzo owocne, ale także przyjemne i przebiegające w miłej atmosferze.

Wyjątkowe miejsce – czyli jakie?

Większość z nas nie lubi typowo biznesowych hoteli, które kojarzone są zwykle z odbywaniem noclegów w podróży służbowej. Niemniej jednak organizacja spotkania w zwyczajnym hotelu, który nie jest przygotowany na przyjęcie wyjątkowych gości, czyli naszych klientów, jest ryzykowna. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zorganizowania spotkania z wyjątkowym klientem w hotelu Grand Chotowa, z którego ofertą można zapoznać się na stronie internetowej https://grandchotowa.pl/. Obsługa hotelu dokłada wszelkich starań, aby każde spotkanie biznesowe było zorganizowane i dopięte na ostatni guzik. Profesjonalizm, ale także uprzejmość i życzliwość – to cechy, których w osobach obsługujących spotkania biznesowe poszukują przedsiębiorcy. Spotykając się z wyjątkowym klientem, postawmy na wyjątkowe miejsce i wyjątkową jakość świadczonych przez nie usług.