Polska

Wybierasz się nad polskie morze? Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Ciebie na miejscu

Bałtyk stanowi świetne miejsce zarówno do letniego, jak i zimowego wypoczynku. Druga opcja jest korzystna zwłaszcza dla tych, którzy nie przepadają za tłumami turystów i gwarem rozbieganych dzieciaków. W sezonie zimowym, gdy krajobraz zasnuty jest mgłą i bielą śniegu, nadmorskie miejscowości prezentują się wyjątkowo i tajemniczo. Zobacz, jakie atrakcje oferuje Jastarnia o różnych porach roku.

Jastarnia – zobacz, jak możesz spędzić tu czas wolny

Jednym z ciekawszych punktów Jastarni jest drewniane molo, które dostarcza wspaniałego punktu obserwacyjnego zarówno latem, jak i zimą. Jeżeli jesteś spragniony widoku morza, to miejsce będzie dla Ciebie idealne. Na uwagę zasługuje również latarnia morska, umieszczona w środku lasu, o interesującej historii wartej samodzielnego zgłębienia. Atrakcją zarówno dla starszych, jak i najmłodszych może być zwiedzanie Skansenu Fortyfikacji „Jastarnia”, który w sezonie daje możliwość zejścia do schronów z okresu II wojny światowej. Nie lada gratka dla miłośników historii.

Już samo położenie Jastarni w obrębie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego czyni to miejsce wyjątkowym. Latem panują tu warunki idealne do uprawiania sportów wodnych – żeglarstwa i windsurfingu. Zapierające dech w piersi krajobrazy, kultura kaszubska i bliskość wody – Jastarnia z otwartymi ramionami przyjmie każdego, kto zechce ją lepiej poznać.

Nadmorska miejscowość zwraca uwagę turystów także Górą Libek. Choć wzniesienie może nie imponuje swoją wysokością, można z niego podziwiać wspaniałe widoki oraz zrobić sobie przyjemny rodzinny spacer do Kuźnicy. Piękno przyrody i czystość powietrza nasyconego zdrowotnym jodem stwarzają odpowiednie warunki do wypoczynku zarówno latem, jak i zimą. W Jastarni znaleźć można również bardzo okazałego Kasztanowca Białego – drzewo będące lokalnym pomnikiem przyrody. Miejscowość, choć niewielka, swoim urokliwym mikroklimatem, bliskością morza i czystością powietrza przyciąga każdego roku setki tysięcy osób spragnionych kontaktu z naturą.

Jak wygląda baza noclegowa w Jastarni?

Nadmorskie miejscowości dysponują zazwyczaj bogatą bazą miejsc noclegowych, począwszy od skromnych kwater prywatnych, poprzez samodzielne domki, skończywszy na ekskluzywnych apartamentach z widokiem na Bałtyk. Aby porządnie naładować baterie i zrzucić z siebie codzienny stres, warto wybrać taki nocleg, który zapewni autentyczny kontakt z naturą i wodą. Świetnie w te oczekiwania wpisuje się luksusowy apartament z widokiem na morze, sąsiadujący bezpośrednio z plażą nad Zatoką Pucką. Codzienne śniadania i kolacje praktycznie na samej wydmie, w otoczeniu zieleni, sprawią, że na długo zapamiętasz te magiczne chwile. Jedyne w swoim rodzaju apartamenty nad Bałtykiem oferuje blueapart.pl.