Polska

Wrocław: miasto warte odwiedzenia

Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Posiada bogatą historię i wiele zabytków, został też wybrany na Europejską Stolicę Kultury 2016. Wrocław nazywany jest często “miastem spotkań”, “miastem, które nigdy nie śpi” albo “miastem mostów”. Pełno tu niepowtarzalnych atrakcji, wyjątkowych zakątków i ciekawych wydarzeń kulturalnych. To doskonałe miejsce na spędzenie barwnych i ciekawych wakacji.

1.      Atrakcje, które warto odwiedzić

2.      Najlepsze noclegi i połączenia komunikacyjne we Wrocławiu

3.      Szybki i wygodny dojazd do Wrocławia

Atrakcje, które warto odwiedzić: centrum i Stare Miasto

Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji zwiedzić Wrocławia, koniecznie powinieneś się tu wybrać. To doskonałe miejsce zarówno na weekendowe wypady, jak i na długie wakacje. Ilość dostępnych dla odwiedzających miasto atrakcji turystycznych jest ogromna. Wrocławski rynek to wyjątkowe miejsce, w którym codziennie możesz zobaczyć coś nowego. Pod zabytkowymi kamienicami zawsze stoi co najmniej kilku artystów grających piękną muzykę, malujących albo dających pokaz dzikiego fireshow w rytmie bębnów. Przechadzając się między lokalami w lecie, zapewne szybko zauważysz grupę Romów z gitarami i akordeonem, grających i śpiewających swoje egzotyczne pieśni. Jeżeli ruszysz w stronę Opery, będziesz mógł skosztować wyjątkowych, jeszcze ciepłych wypieków ze Starej Pączkarni. Koniecznie sprawdź, jaki repertuar prezentuje Narodowe Forum Muzyki. Natomiast jeżeli nie jesteś fanem muzyki klasycznej, możesz wybrać się do Starego Klasztoru i innych miejsc, w których odbywają się koncerty słynnych zespołów z Polski i zagranicy. Jeżeli chciałbyś poznać mniej komercyjną twórczość, możesz odwiedzić niewielką Galerię Sztuki i Miejsce Spotkań “Ślimak” obok odnowionego Dworca Głównego. Również w niedalekiej odległości możesz skorzystać z okazji, żeby wybrać się do najstarszej części Wrocławia – Ostrowa Tumskiego, gdzie znajdziesz wiele pięknych zabytkowych kościołów, wyjątkową katedrę i wiele romantycznych miejsc. Możesz także skorzystać z oferty wesołego miasteczka lub wielkiej galerii handlowej Wroclavia, której budynek pełni między innymi rolę dworca autobusowego oraz najnowocześniejszego centrum kinowego. W pobliżu znajduje się też aquapark – potężny Wrocławski Park Wodny.

Co warto zwiedzić na wrocławskim Śródmieściu?

Zaledwie kilka lat temu zakończyła się przebudowa słynnego Wrocławskiego ZOO, w którym powstało niesamowite Afrykarium, z pierwszym w Polsce prawdziwym oceanarium. Naprzeciwko ZOO znajduje się Hala Stulecia, gdzie często odbywają się koncerty wielkich gwiazd. Tuż przed wielkim, charakterystycznym budynkiem znajduje się jedna z największych i najpiękniejszych fontann w całej Europie. W okresie letnim codziennie wieczorem odbywają się tu pokazy z muzyką, a w weekendy schodzą się tłumy, żeby zobaczyć wyjątkowe, specjalnie przygotowane spektakle tańczącej wody, ognia i muzyki. W tych okolicach można odwiedzić również doskonale wyposażoną galerię Pasaż Grunwaldzki i obejrzeć designerskie budynki Politechniki Wrocławskiej, a także odpocząć w ciszy i spokoju wśród zieleni nad Odrą. To idealne miejsce na nocleg dla turysty odwiedzającego Wrocław.

Najlepsze noclegi i połączenia komunikacyjne we Wrocławiu

Okolice Placu Grunwaldzkiego i ZOO to spokojna dzielnica, obfitująca w dużą ilość parków pełnych zieleni, spokojnych miejsc nad wodą i możliwości znalezienia noclegów – warto wybrać nocleg we Wrocławiu obok Hali Stulecia. W ten sposób zapewnisz sobie dobre warunki do odpoczynku po całodziennym zwiedzaniu, a także doskonałe połączenie z resztą miasta. Komunikacja miejska we Wrocławiu jest znakomicie zorganizowana i stale się rozwija. Podstawę stanowią tutaj autobusy i tramwaje. Dzięki coraz lepiej zorganizowanej infrastrukturze, pojazdy komunikacji miejskiej nie muszą już zjeżdżać na pasy, gdzie poruszają się samochody, dzięki czemu nie stoją w korkach. Każdy autobus i tramwaj posiada zainstalowane wewnątrz biletomaty działające na kartę, dzięki czemu nie musisz nigdy szukać na ostatnią chwilę kiosku z biletami. Jeżeli posiadasz auto, również będziesz mógł bez problemu poruszać się po drogach, korzystając między innymi z wygodnych obwodnic, które pozwolą w krótkim czasie przemieścić się na drugi kraniec miasta lub poza jego granice. Jeżeli nie masz przy sobie samochodu, ale chciałbyś korzystać z takiego środka komunikacji – w całym Wrocławiu dostępne są elektryczne auta wypożyczane na minuty przy pomocy aplikacji w telefonie. Kolejną alternatywą jest możliwość taniego, czasowego wynajmowania rowerów miejskich albo elektrycznych hulajnóg Lime.

Szybki i wygodny dojazd do Wrocławia

Do Wrocławia możesz dotrzeć na wiele sposobów. Jeżeli posiadasz samochód, masz do dyspozycji wiele nowoczesnych, wygodnych tras dojazdowych – autostrady, obwodnice i trasy szybkiego ruchu. We Wrocławiu znajduje się także międzynarodowe lotnisko oraz kilka dworców kolejowych i autobusowych, które obsługują połączenia krajowe i zagraniczne. Jeśli wolisz podróżować w bardziej kameralny sposób, możesz skorzystać z aplikacji BlaBlaCar.