Ciekawostki

Welsh Corgi Pembroke – 10 ciekawostek, informacji i faktów

Welsh Corgi Pembroke

Welsh Corgi Pembroke to bardzo mały i przyjazny piesek. Należy od do rodziny jamnikowatych i należy do grupy psów pasterskich. Poniżej 10 ciekawostek o tej rasie pasów :

1. Corgi to rasa psów, która jest bardzo wierna swoim właścicielom. Nie lubi on samotnych wędrówek lub ucieczek. Jeżeli trzymamy go więc w swoim ogródku to możemy być spokojni, że nigdzie nam nie ucieknie.

2. Ta rasa psów może być szczególnie wychowywana z małymi dziećmi. Corgi są bowiem bardzo spokojne i delikatne nawet dla najmniejszych dzieciaków. Mogą one jednak delikatnie podszczypywać biegające maluchy, ale robią to delikatnie i nie ma się czego obawiać.

3. Rasa ta jest bardzo ufna i nie trzeba się bać że kogoś skrzywdzi. Nawet jego głośne szczekanie nie powinno być znakiem niepokoju.

4. Ten pies jest z natury bardzo ruchliwy i potrzebuje nawet kilka spacerów w ciągu jednego dnia. Nie jest to typ kanapowca, dzięki czemu nie ma problemu z tyciem

5. Corgi mają z przeszłości wysoko rozwinięty instynkty zaganiania zwierzyny hodowlanej. Dzięki małym rozmiarom świetnie nadawał się do tej roli ponieważ unikał wszelkich kopniaków oraz ataków zwierzyny hodowlanej.

6. Ta rasa świetnie nadaje się do tresury. Szybko się uczy a poza tym jest bardzo inteligentny. Dobrze wyszkolony wykona każde polecenie swojego właściciela.

7. Welsh Corgi Pembroke to rasa psa która jest bardzo zdrowa i omijają go normalne choroby jak u większości psów. Jedynym problemem jest jego kręgosłup i warto dbać o niego poprzez ograniczenie aktywności po schodach.

8. Nazwa tej rasy – Corgi powstała prawdopodobnie z połączenia dwóch słów. Jednym z nich jest „cor” czyli karzeł a drugi „gi” czyli pies.

9. W Walii istnieje legenda że psy Corgi były używane przez zaczarowane wróżki. Po ich zniknięciu, zostawiły one ludziom psy do Corgi do pomocy.

10. W Polsce ta rasa jest dość rzadka a jej początek był w 1979 roku.